שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: ויזו'אל/פוטוס

  הישראלי הכי מכוער

  כשכל המטומטמים מדברים במבטא הנלעג הזה שמיוחס ליוצאי אסיה-אפריקה לדורותיהם וכשרק הרופא, הפסיכולוג והתעשיין לא מלהגים בו - מדובר בגזענות. והלוואי שזאת היתה הבעיה היחידה ב"הישראלים". אריאנה מלמד הזדעזעה

  הישראלים – על פי "הישראלים" – הם עם נבער, מכוער מאד, מלוכלך, מזיל ריר וקיא, מגעיל, שקוע בקקי ומתנדב להראות בדיוק מנין הקקי מגיע. הטלוויזיה האיראנית לא היתה יכולה לנסח את זה טוב יותר. כמעט כל מערכון וכל דמות שהוצגו בפרק הראשון של סדרת ההומור והסטירה שהפרומואים קראו לה "משובחת" היו יכולים לככב באייטם חדשותי של אהוד יערי – כדוגמא לעוד גילוי של אנטישמיות בתקשורת. לא כאן, אלא במרחב העוין.

   

  מצחיק? הבה ונראה: מה בדיוק מצחיק בבערותו, ערסיותו, כיעורו, מוזנחותו ומבטאו המזרחי-הכללי של מובטל בלשכת עבודה? אולי אפילו הכותבים והמבצעים הבינו שזה לא מצחיק, אז צריך היה לגייס שוס אמיתי בדמות אשד רוק לבנבן שניגר מפיו. ומה מצחיק בבערותו, כיעורו, מבטאו המזרחי-כללי, מוזנחותו וחלומות-גדלותו של בעל דוכן פלאפל (מכוער ומוזנח ומלוכלכך, כמובן) שמתיימר להיות סניף של רשת פאסט-פוד? או בערס הצפוי כל כך שלא יודע להגיד "פנה קוטה", כאילו ההגייה הנכונה של המלים "שמנת מבושלת" באיטלקית היא פטור מאגי מעצם הוויית הערס, מעצם הגיחוך?

   

  בכלל לא גזעני? הבה ונבדוק: כשכל המטומטמים מדברים במבטא הנלעג הזה שמיוחס באורח שוויוני ליוצאי אסיה-אפריקה לדורותיהם, כשרק הרופא, הפסיכולוג והתעשיין לא מלהגים בו, כשהרופא מתהדר במבטא ייקי עבש – מדובר באמירה כוללנית המייחסת תכונות נלעגות לאנשים על רקע מוצאם. לא מדובר ב"דמויות", ב"טיפוסים" או בהברקות חד פעמיות של יחידים מובחנים. לזה קוראים בעברית "גזענות". מכאן אפשר עוד לרדת, כמובן. אפשר למחזר בדיחות-פרסים. אולי יש עוד למה לצפות.

   

  לא נמוך? רק בהבלחות הקורקטיות של אבי גרייניק וקושניר, שאלוהים יודע כיצד פיתו אותם להתגייס לתפקידי-אורח במופע הגועל הזה. כל היתר, מקללות מיותרות ועד לריר זב, מעיד על נסיון נואש של היוצרים והמבצעים לירות לכל הכיוונים, אולי משהו יצליח. אבל הטקסטים הצפויים למדי, החזרות המעייפות על גגים, המשחק ההיסטרי בהעוויות-פנים ובאביזרים – לצד המעברונים של דן כנר – מעורר איזה געגוע סתום להומור רע של פעם. קאמבק של אבנר דן היה נראה טוב יותר.

   

  מה יהיה? רק יותר רע, ככל הנראה. אולי אי אפשר להתרומם מבור הספיגה אליו נתחבה שלישית "מה קשור" בפרק הראשון של המשובחת. ואולי אפשר רק לצפות למופע נוסף של התחת של מאמן הכדורגל מרציאנו. במסגרת ההיצע הנוכחי, התחת – ובעליו המהלך בהידוס של תרנגול מטורזן – היו שיא העידון והתחכום שהוצע לכם. לפחות לתחת אין מבטא.

   

  הישראלים, יום ב', 22:10, "רשת"

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך התוכנית. מכאן אפשר עוד לרדת
  צילום: יוני המנחם
  נסיון נואש לירות לכל הכיוונים
  צילום: יוני המנחם
  לאתר ההטבות
  מומלצים