שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ישראל וסקס: מקום שני בעולם בתדירות קיום יחסים
  סקר עולמי השווה את חיי המין שלנו לשאר העולם: סקס, מסתבר, חשוב מאוד לישראלי והוא עושה את זה 7.7 פעמים ב-4 שבועות, כמעט כמו השיאנים מברזיל. זאת למרות נתון אחר - למעלה ממחציתנו סובלים מבעיות כאלו או אחרות בתפקוד המיני
  משווים ביצועים: הישראלים מקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה יותר מהממוצע העולמי ומרוצים מחיי המין שלהם מעט יותר מהממוצע. כך עולה מסקר עולמי שנערך על-ידי חברת התרופות פייזר, יצרנית ויאגרה, בקרב 12,500 נשאלים ב-27 מדינות, ישראל אחת מהן.

   

  נמצא כי 51 אחוז מהנשים ו-43 אחוז מהגברים הישראלים מרוצים לגמרי מחיי המין שלהם. הישראליות מרוצות יותר בהשוואה לממוצע העולמי (42 אחוז), אבל מרוצות פחות מהאמריקניות (57 אחוז), מהברזילאיות (58 אחוז) והספרדיות (60 אחוז). מי הכי מרוצות מחיי המין שלהן? המקסיקניות. 71 אחוז מהן הביעו שביעות רצון רבה מחיי המין.

   

  שיעור הגברים הישראלים המרוצים מחיי המין שלהם זהה לממוצע העולמי (43 אחוז). המרוצים ביותר מחיי המין שלהם על פני הגלובוס הם הברזילאים (71 אחוז) והמקסיקנים (78 אחוז).

   

  עם זאת נמצא שמחצית מהישראליות וכ-60 אחוז מהישראלים אינם מרוצים במידה כזו או אחרת מחיי המין שלהם.

   

  כנראה שהסיבה נעוצה בממצא אחר של המחקר: גברים ישראלים סובלים מאי-תפקוד מיני בשיעור גבוה יותר מהממוצע העולמי. יותר ממחצית מהגברים הישראלים (52 אחוז) סובלים במידה כזו או אחרת מבעיות בתפקוד המיני, לעומת 48 אחוז בעולם. כמעט עשירית מהגברים הישראליים (9 אחוז) משתמשים בתרופה כלשהי לשיפור התפקוד המיני.

   

  מקום שני בתדירות, אחרי ברזיל

  המחקר מצא עוד שסקס חשוב לישראלים יותר מאשר במדינות אחרות בעולם, אנחנו מקיימים יותר יחסי מין והיינו רוצים לעשות את זה אף יותר.

   

  הממוצע הישראלי לקיום יחסי מין הוא 7.7 פעמים בארבעה שבועות, נתון שמשאיר מאחור את הממוצע העולמי (6.48). רק הברזילאים שוברים את השיאים הישראליים במיטה עם תדירות של 7.9 פעמים בממוצע בארבעה שבועות. הממעטים ביחסי מין הם הקוריאנים (4.65) והטאיוואנים (4.5).

   

  אלא שהנתונים שהגיעו מישראל ראויים בהחלט לבחינה מחודשת: הגברים הישראלים דיווחו על תדירות יחסי מין ממוצעת של 8.4 פעמים בארבעה שבועות לעומת הנשים הישראליות שדיווחו על 7 פעמים בלבד.

   

  ולמרות התדירות - הגברים הישראלים לא מרוצים

  אבל אפילו התדירות הגבוהה של יחסי המין לא מספקת את הגבר הישראלי. 42 אחוז מהישראלים סבורים שהם לא מקיימים מספיק יחסי מין, לעומת 22 אחוז מהישראליות, שיעור הזהה לממוצע העולמי.

   

  הגברים הישראלים מאוד לא מרוצים גם בהשוואה לממוצע העולמי של חוסר שביעות הרצון בקרב גברים (36 אחוז).

   

  הסקר בדק גם את הציפיות של הנשאלים מחיי המין שלהם. הישראלים סברו שהכי חשוב זה "לענג ולהתענג" (99 אחוז מהנשים ו-95 אחוז מהגברים). המשגל
  הוא המרכיב השני בחשיבותו. השלישי הוא האטרקטיביות של בן או בת הזוג. במקום הרביעי מדרגות הנשים את המשחק המקדים והגברים מדרגים את האורגזמה.

   

  ד"ר רוזי קינג מאוסטרליה, מומחית לבריאות מינית ויועצת למחקר, אמרה כי לתוצאות המחקר יש חשיבות רבה לרופאים ולציבור הרחב. "בפעם הראשונה מוצגת בבירור מידת אי-שביעות הרצון המינית של זוגות ברחבי העולם". לדבריה, "יש קשר ברור בין ממצאי המחקר לבין ממצאים קליניים חדשים, לפיהם היעדר שביעות רצון מיחסי המין אצל גברים רבים נובע מגורמים פיזיים ולא פסיכולוגיים".

   

  ד"ר קינג הזכירה את הממצאים לפיהם נוקשות הזקפה היא גורם משמעותי בסיפוק המיני אצל גברים. "ממצאים אלו מצביעים על כך, שהיעדר סיפוק מיני קשור באופן ישיר לזקפה שאינה אופטימלית באיכותה. שיפור איכות הזקפה עשוי להגביר את הסיפוק המיני של הגבר ושל בת זוגו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  מין בישראל. עושים הרבה אבל לא מרוצים
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים