שתף קטע נבחר

נלחמים בקרחת: כך מתבצעת השתלת שיער

לא יכולים להתמודד עם הנשירה, הקרחת לא יושבת לכם טוב על הראש? הטיפול התרופתי לא עוזר לכם? תמיד יש את האופציה הניתוחית, זאת כמובן אם יש לכם כמה אלפי דולרים מיותרים בארנק. כ-1,000 השתלות שיער מתבצעות בישראל מדי שנה. התהליך מתבסס על מריטת שיערות המטופל מאחור, והשתלתן מלפנים. קרחים מכאן - פרויקט מיוחד

בנות המין היפה מלינות על הצורך לטפח עצמן, לתלוש, למרוט ולהסוות את פגמי הגוף. "אתם הגברים", הן רוטנות, "קמים בבוקר, מחליקים יד על הזיפים ויוצאים מהבית".

 

לא מבינות היפות עד כמה גדולה מצוקתו של הגבר שמאבד את שיער ראשו. לדאבון הלב והכיס, העשורים האחרונים מאופיינים בייתר מודעות אסתטית. יותר

ויותר גברים מסרבים להשלים עם רוע הגזירה, נאבקים בנשירה, וכשידם על התחתונה הם משתמשים בנשק יום הדין – השתלת שיער.

 

כ-1000 השתלות שיער מתבצעות בישראל מדי שנה, והמספר רק הולך וגדל. הניתוח עצמו פשוט, אם עולה במוחכם חזיון של שיער המגיע ישירות מתורמים בחו"ל, בתוך צידניות עמוסות בקרח, אתם פשוט טועים. השערות המושתלות נלקחות מעורפו של המושתל (אחרת הגוף יידחה אותן), ומושתלות בפדחת באמצעות מחט ופינצטה. כל הפרוצדורה נעשית תחת הרדמה מקומית.

 

"זה פחות נורא מביקור אצל רופא שיניים", מספר לנו ד"ר אלכס גינזבורג, ראש היחידה להשתלת שיער בקלאס קליניק, תל השומר. את זה היינו חייבים לראות, ולהראות.

 

השתלת שיער עולה הרבה מאוד כסף, וההצלחה כלל אינה מובטחת. מומחים בתחום טוענים לאחוזי הצלחה גבוהים מאוד, אבל למרות האופטימיות, מושתלי שיער רבים מתלוננים על מרחק גדול בין ההבטחות, למציאות הפוסט-השתלתית.

 

רבים מתלוננים על כאבים לאחר הניתוח ואצל חלק מהמושתלים השיער כלל אינו צומח. הניתוח כולו אורך כשלוש שעות, ובמהלכו נלקחת רצועת שערות מהעורף, מופרדת על-ידי צוות המעבדה ולאחר-מכן מושתלות השערות, אחת אחת, על הראש. בכל ניתוח שכזה מושתלות כ-3000 שערות.

 

במקרים החריפים במיוחד ייאלץ המטופל לעבור מספר השתלות. את התוצאות הראשוניות יתחילו לראות רק לאחר שלושה חודשים, ורק לאחר שנה ייראו התוצאות הסופיות.

 

החיסרון הגדול ביותר של ההליך הזה הוא כמובן מחירו - השתלות שיער עולות אלפי דולרים ולכן רק מי שהממון בכיסו, יוכל לנסות ולהחזיר את עטרת ראשו.

 

  • מחר בפרויקט "קרחים מכאן": מי מפחד מפיאה?

פורסם לראשונה 21/02/2007 10:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ניתוח להשתלת שיער. לוקחים מאחור, משתילים מקדימה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים