שתף קטע נבחר

התלמידים טעמו גבעולי נרקיסים ואושפזו

עשרה תלמידים בני 10-12 מהצפון וצעירה שליוותה אותם נפגעו קל לאחר שטעמו במהלך טיול מה שנראה להם כמו בצל ירוק. למעשה, הם טעמו גבעולי נרקיסים רעילים. הרופא שטיפל בהם: "יש חשיבות גדולה לטיפול מיידי ולשתיית מים רבים"

אל תקטוף, נערי: טיול של עשרה מתלמידי בית הספר "פסגות" בקיבוץ יראון נגמר בחדר המיון של בית החולים זיו בצפת. הילדים, יחד עם מלווה בת 22, יצאו לסיור לימודי בשטח הסמוך לבית ספרם ושם טעמו מגבעולים ירוקים שנראו כמו בצל ירוק. רק כעבור כמה דקות התברר להם שאכלו גבעולים של נרקיס בר ועד מהרה עשרה מהתלמידים והמלווה החלו לחוש ברע.

 

הילדים בני 10-12 והמלווה הובאו לבית החולים זיו בצפת כשהם סובלים מכאבי בטן עזים, בחילות והקאות. מנהל חדר המיון, הד"ר עמאר חוסיין, סיפר כי "אכילה של גבעולי הנרקיס גורמת לגירוי של מערכת העיכול, דבר שמסתיים במקרים רבים בהקאות ובשלשולים".  


נרקיסים בצפון, היום. לא למאכל! (צילום: אביהו שפירא)

 

הרופא הסביר כי יש חשיבות גדולה לטיפול מיידי באדם שאכל גבעולי נרקיס, מכיוון שההקאות גורמות לו לאבד מלחים ונוזלים חשובים לתפקוד הגוף ובמקרים חריגים מאוד אף לסיכון חיים.

 

ד"ר חוסיין ציין כי אחד הכללים החשובים מיד לאחר התחלת התופעות החריגות היא להקפיד על הרטבת הפה והשפתיים ובמידת האפשר לתת לאדם הנפגע לשתות נוזלים ובמיוחד מים.

 

הילדים שנפגעו צפויים לעבור סדרת בדיקות בשעות הקרובות, במהלכן הם יקבלו נוזלים ויינתן להם פחם, פעיל שמטרתו לספוח את הרעלים שהצטברו במערכת העיכול לאחר אכילת הנרקיסים. הילדים הנרגשים הבטיחו שבפעם הבאה שייצאו לטיול - הם יבדקו היטב לפני שינגסו בגבעול ירוק או בכל צמח אחר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נראה כמו בצל, רעיל כמו נרקיס
צילום: אביהו שפירא
מומלצים