שתף קטע נבחר

תמיר חיללה שבת עם הסטודנטים - וסופגת אש

חברי הכנסת הדתיים זועמים: עם צאת השבת גילו שפגישת תמיר עם נציגי הסטודנטים גלשה אל השבת. אורלב: נשקול אי-אמון. גלאון: יש גבול לכפייה

הסטודנטים אמנם ביטלו את השביתה בעקבות הסכמות עם שרת החינוך, אך השרה יולי תמיר משלמת מחיר כבד בעד ההסכמות. המפלגות הדתיות הביעו אמש (שבת) זעם בעקבות פגישתה של השרה עם נציגי הסטודנטים, שהתארכה וגלשה אל תוך השבת. חלקן אף מאיימות להגיש הצעות אי-אמון.

 

הפגישה נערכה בביתה הפרטי של שרת החינוך תמיר ולא במשרדי הממשלה. אף אחד מעובדי משרד החינוך לא היה שותף לה. היא החלה בשעות הצהריים, אך נוכח המחלוקות בין הצדדים נמשכה עד השעה 18:30, כשעה לאחר כניסת השבת. הדיונים עם הסטודנטים התחדשו שוב רק לאחר צאת השבת, בשעה 19:30.

 

חברי כנסת דתיים תקפו בחריפות את השרה תמיר. "שרה בממשלה המחללת שבת באופן בוטה במסגרת תפקידה הממלכתי אינה ראויה לכהן בממשלה של מדינה יהודית", אמר ח"כ זבולון אורלב. "סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל תשקול להגיש הצעת אי-אמון בנושא".

 

ח"כ משה גפני אמר כי "מדובר בתופעה חמורה מאוד. היא קיימת אצל שרים בממשלה זו, מה שלא היה קיים בממשלות קודמות. אני מוחה על חילול השבת ונשקול את צעדינו בהמשך".

 

ויש גם מי שמאתגר את ש"ס, החברה בקואליציה. חבר הכנסת יצחק לוי קרא לש"ס לדרוש את פיטוריה של תמיר, או לחילופין לפרוש מן הממשלה "בשל הזלזול וחוסר הכבוד שנוהגת השרה כלפי קדושת השבת". לדבריו, "מפלגה דתית לא יכולה לשבת בממשלה שזוהי שרת החינוך שלה".

 

בין חברי הכנסת נמצאה גם מליצת יושר יחידה, חברת הכנסת זהבה גלאון, שאמרה מנגד: "אני חושבת ששרת החינוך הייתה צריכה לעשות כל מאמץ כדי לבטל את השביתה, כולל פגישה בשבת אם יש בכך צורך. מאסנו בניסיונות של המפלגות הדתיות למתוח את הגבולות ולהפעיל כפייה דתית".


פורסם לראשונה 24/02/2007 22:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
מתקפה. תמיר
צילום: דנה קופל
צילום: גיל יוחנן
חילול בוטה. אורלב
צילום: גיל יוחנן
די עם הכפיה. גלאון
צילום: חיים צח
מומלצים