שתף קטע נבחר

היום: שביתה ברוב התיכונים ברחבי הארץ

אחרי שהסטודנטים התפשרו, והסתדרות המורים נתנה ארכה, נותר ארגון המורים העל-יסודיים לבד במערכה. ולמרות זאת ישבית היום את רוב התיכונים ברחבי הארץ לשביתת אזהרה בת יום אחד. תלמידי הכיתות י' עד י"ב במרבית בתי הספר ישבו בבית

ארגון המורים העל-יסודיים ישבית היום (יום א') את הלימודים כמעט בכל התיכונים ברחבי הארץ. תלמידי התיכונים ישבו בבית בשל שביתת האזהרה עליה הכריז הארגון. מדובר בשביתה בת יום אחד שנועדה לאותת לאנשי האוצר כי הארגון אינו מרוצה ממה השהוא מכנה "הסחבת במשא ומתן".

 

אז מי שובת? כל תלמידי התיכון - כיתות י' עד י"ב - השייכים לארגון המורים. ובנוסף, בבתי ספר ארבע שנתיים, כלומר כאלה שבהם לומדים מכיתה ט' ועד י"ב בלבד - יצטרפו תלמידי כיתה ט' להשבתה. בסך הכל מדובר בחטיבות העליונות העצמאיות, בחטיבות העליונות בבתי ספר שש-שנתייים ובכיתות ט'-י"ב בבתי ספר ארבע-שנתיים. בחטיבות הביניים ובבתי הספר היסודיים, מתקיימים הלימודים כסדרם.

 

בחלק מבתי הספר של רשת עמל לא מתקיימת השבתה. מדובר בבתי הספר בהם המורים שייכים להסתדרות המורים. ב-16 בתי הספר התיכוניים הרגילים של רשת עמל, בהם המורים שייכים לארגון המורים, מתקיימת שביתה כמתוכנן. כל בתי הספר של רשת אורט שובתים גם הם. ברשת אנקורי, מנגד, הודיעו כי הלימודים יתקימו כסדרם, למרות הכרזת ההשבתה.

  

הסטודנטים פותחים סמסטר כרגיל

ארגון המורים על יסודיים השובת נותר, בעצם, בודד במערכה. תחילה היה זה שותפו בהסתדרות המורים, יוסי וסרמן, שהחליט שלא להשבית את הלימודים ולתת ארכה לאוצר לנוכח התקדמות במשא ומתן. אמש היו אלה הסטודנטים ששברו את הכלים, והגיעו להסכמות עם משרד החינוך למרות שקיבלו גיבוי מרן ארז וארגונו.

 

בהסתדרות המורים מצפים להגיע לשורה של הסכמים בתוך כשבועיים. כך למשל בנוגע למנגנון שחיקת שכר המורים, סוכם כי צוות מקצועי מצומצם ימצא מנגנון חלופי לבדיקת השחיקה בשנתיים הקרובות. לאחריהן תיכנס לתוקפה רפורמה במערכת החינוך שתייתר את מנגנון השחיקה או שייחתם לחלופין הסכם חדש.

 

הסטודנטים מצדם, שביום חמישי הכריזו על הקמת מטה מאבק משותף עם ארגון המורים למען גיוס תקציבים להשכלה הגבוהה, הודיעו כי הגיעו להסדר מול הממשלה והסירו את איום ההשבתה.

 

שרת החינוך, יולי תמיר, הגיבה להשבתה ואמרה: "אנו מתנגדים לכל סוג של השבתה. עם זאת, אני תומכת בדרישת ארגוני המורים לקידום מעמד המורה וקידום מערכת החינוך. אני קוראת לצדדים לחזור למשא ומתן מיידי לקידום מערכת החינוך". במרכז לשלטון מקומי היו פחות עדינים מתמיר ואיימו כי בעבור יום השביתה לא ישולם שכר למורים שבבתי הספר שבאחריותם.

פורסם לראשונה 24/02/2007 23:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
קוראת למו"מ. תמיר
צילום: דנה קופל
צילום: ניב קלדרון
נותר לבד. רן ארז
צילום: ניב קלדרון
צילום: מאיר פרטוש
שביתה בתיכונים
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים