שתף קטע נבחר

נתניהו: פרת החינוך משמינה על חשבוננו

יו"ר האופוזיציה הדגים באמצעות מערכת החינוך את הבזבוז וחוסר היעילות של המנגנונים הממשלתיים: "במערכת החינוך יש מנגנון שמן שהכסף נשפך לתוכו ולא מגיע למורים ולתלמידים"

מערכת החינוך על המוקד: ביום בו מושבתים התיכונים, ויום לאחר שהסטודנטים מנעו שביתה באוניברסיטאות, השווה הבוקר (יום א') יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, את מערכת החינוך לפרה ש"במקום שתיתן חלב בקצה העטינים שלה, אנחנו מאביסים אותה בעוד ועוד אוכל והיא משמינה ומשמינה על חשבוננו". בנאום שנשא בוועידת העסקים ישראל-אירופה, שעסק במערכת הביורוקרטיה הממשלתית, טען עוד: "יש ניתוק מוחלט במערכת החינוך בין תפוקות לתשומות", וכיוון להשקעה הממשלתית בחינוך לעומת הישגי המערכת.

 

יו"ר האופוזיציה הדגים באמצעות הסבריו על מערכת החינוך את הבעייתיות שהוא רואה בכל התנהלותם של המנגנונים הממשלתיים: "הביורוקרטיה שלנו שמנה ומיותרת. אנחנו שופכים עליה כסף על חשבון השירותים שהממשלה צריכה להעביר במיוחד לחלשים. אם הממשלה הייתה מעבירה מתן שירותים לקבלני משנה, היו לה שירותים טובים יותר ובייחוד החלשים היו נהנים מכך".

 

לדבריו, "במערכת החינוך יש מנגנון שמן שהכסף נשפך לתוכו ולא מגיע למורים ולתלמידים. אם לפחות היה ניתן למדוד את הישגי המערכת ביחס לכל תלמיד, היינו יודעים מה המצב. אבל כל מנגנוני מערכת החינוך מיועדים למטרה של הוצאת כסף מהממשלה והזנה של עצמם".

 

לפחות מעלה אחת מצא נתניהו בישראל, כשניצל את ההזדמנות להשתלח

בממשלת צרפת. בהתייחס ל"שומנים הביורוקרטים" של הממשלות באירופה אמר: "אנחנו הצלחנו לעבור את מערב אירופה במובן החיובי. הם עדיין תקועים עם מערכות מסורבלות עוד יותר מאלה שיש לנו".

 

לדבריו, "זה רק עניין של זמן עד שהעסקים יקרסו שם ומרכז הכובד של הכלכלה העולמית יעבור למקומות אחרים כמו מזרח אירופה והמזרח הרחוק לדוגמא. הייתי עכשיו בצרפת וראיתי שהעסקים שם פשוט עוזבים ועוזבים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. בגנות הביורוקרטיה
צילום: דודי ועקנין
צילום: יוסי מלול- התאחדות מגדלי הבקר
משל ונמשל
צילום: יוסי מלול- התאחדות מגדלי הבקר
מומלצים