שתף קטע נבחר

מתנחל נרצח וגופתו התגלתה מצפון לחברון

גופתו של ארז לבנון, בן 42 מבת עין, נמצאה אמש בוואדי סמוך לבית אומר בגוש עציון. גורמים במערכת הביטחון אמרו שהאיש נרצח על רקע לאומני. כבר בשעות אחר הצהריים התקבל מידע על היעדרותו וכעבור מספר שעות דיווחו מנגנוני הביטחון הפלסטיניים על מציאת הגופה

ארז לבנון, תושב התנחלות בת עין בן 42 ואב לשלושה, נרצח אמש (יום א') בוואדי סמוך לבית-אומר בגזרת עציון מדרום לירושלים. גורמי ביטחון אמרו ל-ynet כי להערכתם, מדובר בפיגוע טרור. לבנון נמצא כשהוא דקור לא הרחק ממכוניתו וכוחות צבא עורכים סריקות בכל האזור כדי לעלות על עקבותיהם של האחראים למעשה.

 

הדיווח על היעדרותו של לבנון התקבל כבר בשעות אחר הצהריים. מאוחר יותר דיווחו פלסטינים באמצעות מנגנוני הביטחון של הרשות לצה"ל על מציאת הגופה, בנחל צופית שבין בת עין לבית אומר. הסריקות לאחר מציאת הגופה התמקדו באזור בית אומר וחירבת צפא, הסמוכים לוואדי. גופתו הועברה לבדיקות במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

 

רות רפאל, מזכירת היישוב בת עין, אמרה ל-ynet: "למעשה מהצהריים ניסינו באינטנסיביות למצוא מה היו הצעדים האחרונים שלו כדי לדעת באיזה כיוון לחפש. לצערנו הרב לקראת השעה עשר בלילה כיתת הכוננות שיצאה לשטח מצאה אותו כשהוא אינו בין החיים. כרגע אנחנו מתארגנים קודם כל לעזור למשפחה שלו. כרגע עוד מוקדם לנו לדבר עליו בלשון עבר".

 

ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין הוסיף: "מדובר בפיגוע חבלני שבוצע נגד קהילה שלווה. ההרוג הוא תושב המקום. אין ספק שמה שקרה ידרוש הסתכלות מחודשת על מדיניות פתיחת המחסומים שאפשרה את הגעתם של הרוצחים והימלטותם הקלה לאחר ביצוע הרצח".  

 

החשש מפני פיגועי דקירה קיים כל העת ובמערכת הביטחון פועלים כדי לתפוס גורמים עוינים הקשורים בכך. בידי מערכת הביטחון ישנן נכון לעכשיו תשע התרעות ממוקדות על כוונת ארגוני טרור לבצע פיגועים בעורף ישראל. מרבית ההתרעות מגיעות מכיוון צפון השומרון.


אזור מציאת הגופה

  

ביום רביעי שעבר נעצר פלסטיני בן 16 בשכונת גילה כשברשותו סכין קצבים ומברג ובמשטרה אישרו כי בכך סוכל פיגוע. תפיסת הצעיר התאפשרה לאחר שאזרחית התקשרה למשטרה וסיפרה על פלסטיני חשוד שמסתובב ברחוב המחנכת בשכונה. בעקבות הדיווח יצאו שוטרי סיור ממרחב מוריה והחלו בסריקות, זיהו את הצעיר הפלסטיני, קראו לו לעצור ועצרו אותו. לפני מספר שבועות תפסו לוחמי מג"ב במחסום עטרות שליד ירושלים צעיר פלסטיני נוסף וברשותו סכין. גם במקרה זה היה הצעיר בדרך לבצע פיגוע דקירה.

 

המקרה הבולט ביותר בשנה האחרונה של רצח ביהודה ושומרון היה בחודש יוני האחרון, כאשר גופתו של אליהו אשרי מהתנחלות איתמר נמצאה בתוך שכונת טירה שברמאללה. הגופה נמצאה חמישה ימים לאחר שאליהו נחטף על ידי אנשי ועדות ההתנגדות העממית ונרצח, ככל הנראה כבר ביום בו נעלם. כוח גדול של צה"ל ואנשי השב"כ הגיע לשכונת טירה בשעות הלילה ואיתר את הגופה בשדה כשהיא מכוסה בעפר.


פורסם לראשונה 25/02/2007 23:08

 

השתתפה בהכנת הידיעה: מורן ראדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
צילום ארכיון
צילום: טל כהן
מומלצים