שתף קטע נבחר

ארה"ב: 200 שנה בכלא בגין תמונות פדופיליה

תושב אריזונה בן 52 נשפט ל-200 שנה בכלא בגין החזקת תמונות בהן נראו ילדים מקיימים יחסי מין. בערעור שהגיש טען כי מדובר בעונש חמור מדי ולא מידתי אך בית המשפט העליון של ארה"ב סרב לדון בעתירה. סניגוריו: בבית משפט אחד הוא היה מקבל 5 שנות מאסר

בית המשפט העליון של ארצות הברית הותיר היום (ב') על כנו עונש של 200 שנות מאסר שנגזרו על תושב אריזונה בשל החזקת 20 תמונות פורנוגרפיות בהם נראים ילדים.

 

מורטון ברגר עתר לבית המשפט וטען כי העונש שנגזר עליו בבית הדין באריזונה חמור מדי, אינו מידתי ואינו חוקתי. בית המשפט העליון של ארצות הברית סרב לדון בנושא.

 

ברגר (52), מורה בתיכון ללא עבר פלילי, נעצר בשנת 2002 כשברשותו 20 תמונות וקטעי וידאו בהן נראים ילדים בסיטואציות מיניות. בחלק מהתמונות הופיעו ילדים מקיימים יחסי מין עם מבוגרים ובחלקן - עם ילדים אחרים. חלק מהילדים היו בני פחות מ-10. ברגר הודה כי הוריד את התמונות מרשת האינטרנט בין השנים 1996 ל-2002 ובית המשפט הרשיע אותו ב-20 סעיפים נפרדים.

 

על פי החוק באריזונה, הוא נדון לעונש של 10 שנות מאסר בגין כל תמונה שהחזיק. בית המשפט דחה את דרישת התביעה להטיל עליו את העונש המירבי בגין כל סעיף - שהיה מצטבר לכדי 340 שנות מאסר.

 

ואולם סניגוריו של ברגר טענו כי העונש שהוטל עליו אינו מידתי וחורג באופן מוגזם מחומרת העבירה שביצע. הם טענו כי העונש חמור אף יותר מעונש שמוטל באריזונה על פשעים מיניים אלימים שכוללים פגיעה פיזית חמורה בקורבנות,

ושלו היה נשפט בבית דין פדרלי היה מוטל עליו עונש של כחמש שנות מאסר בלבד.

 

חוקי מדינת אריזונה הם המחמירים ביותר בכל הנוגע לניצול מיני של ילדים. על פי החוק, מוטל עונש של 10 עד 24 שנות מאסר ללא אפשרות לעונש על תנאי, חנינה או שיחרור מוקדם על עבירות הקשורות ליחסי מין בהם מעורבים ילדים שגילם פחות מ-15. על פי החוק, כל תמונה בה החזיק הנאשם היא עבירה בפני עצמה, ולכן קובע החוק כי יוטל בגינה עונש שלא ניתן לרצות אותו בחופף לעונשים אחרים.

 

סניגוריו של ברגר ערערו לבית המשפט העליון של מדינת אריזונה. הם טענו כי אם בוחנים את עונש המאסר הכולל שהוטל עליו ולא את העונש בגיל כל עבירה ברור שמדובר בעונש מוגזם. התביעה טענה כי מדובר בניסיון נואל לאפשר לנאשם לרצות את העונשים שהוטלו עליו במקביל. בית המשפט העליון של אריזונה דחה את העתירה, וכאמור גם ערעור שהוגש לבית המשפט העליון של ארצות הברית לא יישמע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילומים: ג'ו קוט, גבי מנשה
אילוסטרציה
צילומים: ג'ו קוט, גבי מנשה
מומלצים