שתף קטע נבחר

שריפה בפונדק ה-101: כל הזוחלים עלו באש

במתחם הפונדק שהפך ל"מוסד" בקרב הציבור הישראלי ממוקמים חדרי אירוח, מסעדה, מתקני ספא וגן זואולוגי. "כל פארק הזוחלים עלה באש, היו בו סוגים רבים של זוחלים מכל העולם, ובכלל זה פיתוני ענק ותנינים. כל החיות נשרפו", סיפר כושי רימון, בעל המקום. לפני חודשיים סיימו להתקין במתחם מערכות כיבוי, אך הן טרם חוברו לזרם המים

שריפה פרצה בשעות הערב (יום ב') במתחם פונדק ה-101 של כושי רימון, צפונית לאילת. במתחם מבקרים מדי יום אלפי אנשים, ובין השאר יש בו מתקני ספא, גן זואולוגי, בקתות אירוח ומתחם של מגורי עובדים. לא היו נפגעים בשריפה, אך נגרם נזק לרכוש. רימון סיפר ל-ynet: "כל פארק הזוחלים עלה באש, היו בו סוגים רבים של זוחלים מכל העולם, ובכלל זה פיתוני ענק ותנינים. כל החיות נשרפו".

 

צוותי כיבוי שהוזעקו למקום עסקו בין השאר בחיפוש אחר חיות שעלולות להסתובב במתחם, כמו תנינים ונחשי ענק. הגן הזואולוגי של רימון התהדר בין השאר בנחש בעל שני ראשים, צב בעל שני ראשים, נחשי ענק, וכן עז בעלת שש כפות רגליים.

 

רימון אמר ל-ynet כי השריפה פרצה באיזור המסעדה, אך הכוחות בפיקודו של מפקד מרחב אילת מסרו כי האש פרצה דווקא בגן הזאולוגי, ומשם התפשטה לכיוון מגורי העובדים. המסעדה והגן קרובים מאוד זה לזה.


הפונדק השרוף. הכבאים חיפשו תנינים ונחשי ענק (צילום: יואל מור)

 

דובר מרחב אילת של מכבי האש, שחר זייד, מסר כי מדובר בשריפת ענק, ולפיכך הוזעקו למקום צוותי כיבוי מבסיס עובדה וספיר, בנוסף לצוותים שיצאו לשם מיטבתה ומאילת. אחד העובדים במקום סיפר כי במקום מוצבת כבאית באופן קבוע, אך המים שהכילה "הספיקו לשלוש דקות", כהגדרתו.

 

בנוסף הוזעקו למקום שוטרים וניידות של משטרת התנועה הארצית, לסיוע בכביש הערבה במידת הצורך.

 

מערכת הכיבוי לא חוברה לזרם המים

העובדים סיפרו על ניסיון הצלה נועז של החיות בגן. הוא אף תיאר כיצד הניח לפני שבוע רצועות גומי במקום, על מנת להקל על פתיחת הדלתות, אך החום הרב מנע את האפשרות. בניסיון להציל את אחד התנינים, נשרפו כפות ידיו, וכאמור כל החיות במתחם נשרפו כליל.

 

ד"ר אינגליש, שמשמש כ-22 שנה כשף במקום סיפר ל-ynet כי בדרך כלל כשהוא עובד במטבח ומפעיל אש חזקה גלאי העשן פועלים ולפיכך יש מי שמתקשר להודיע על שריפה. אך דווקא היום כשהיתה שריפה גדולה, אף אחד לא התריע. לדבריו, "בדקה הראשונה רצתי להפעיל את האזעקה, הייתי ליד הקופה כשקיבלתי את הטלפון המבשר על אש באיזור".  

 

נתן גליליאן, אחד העובדים, סיפר שברגע שהעובדים הבינו שפרצה שריפה במקום היה כבר מאוחר מדי ואי אפשר היה להשתלט על האש. טפסר דן הררי, מפקד שירותי כבאות וחילוץ מרחב אילת, מסר כי ההודעה התקבלה בשעה 20:15, וכי תוך 25 דקות הגיעה כבאית מיטבתה. אחריה הגיעה כבאית מאילת.

 

רימון הוסיף: "אני רוצה להגיד תודה לאל שלא כל המתחם נשרף, אני מודה למשטרה ולצוותי הכיבוי שהצילו את החלק הארי של המתחם. הכבאיות שהגיעו מהר מנעו את מעבר האש מהדרום לצפון".

 

לפני חודשיים סיימו להתקין במתחם מערכות של כיבוי אש, על פי דרישות רשיון העסק במקום, אך המערכת טרם חוברה לזרם המים. בנוסף פועלים במקום גלאי עשן ו-60 מצלמות פזורות במתחם, ואמורות להתריע מפני ארועים חריגים.

 

 מוקדם יותר היום פרצה שריפה  בגן בביתר עלית. בארוע נפצעו 14 פעוטות בני שנתיים-שלוש באורח קל, כתוצאה משאיפת עשן. כמו כן נפגעו שלושה מבוגרים.

 

שריפה נוספת פרצה בגן ילדים ברחוב הנוטע ברמת השרון. שלושה צוותי כיבוי מתחנת הרצליה שהוזעקו למקום, פינו את הילדים והשתלטו על הלהבות. איש לא נפגע. בבדיקה התברר כי השריפה פרצה בעקבות קצר בדוד החשמל שבגן.


פורסם לראשונה 26/02/2007 21:33

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי מנדל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מערכת הכיבוי לא חוברה למים
צילום: יואל מור
צילום: ג'ו קוט
רימון. "תודה לאל שלא כל המתחם נשרף"
צילום: ג'ו קוט
מומלצים