שתף קטע נבחר

ונדליזם נגד מכוניות של מורים באור עקיבא

המורים בבית ספר "חנה סנש" באור עקיבא סובלים מהשחתת רכוש, ככל הנראה מצידם של התלמידים. בחודשים האחרונים נוקבו צמיגי מכוניותיהם, השמשות נופצו ומכוניות אחת הוצתה. המשטרה: המקרה בחקירה

מאז ומתמיד סבלו מורים מהצקות של תלמידים, אבל מה שעובר על מורי בית הספר "חנה סנש" באור עקיבא כבר מזמן עבר את הגבול הסביר: הצתת רכב, שבירת שמשות של מורים וניקוב גלגלים - אלה הם רק חלק ממעשי הוונדליזם שהמורים נתקלו בהם בחודשים האחרונים.

 

"נמאס לנו מהשחתת הרכוש", אמרה מורה בבית הספר לאחר שגילתה כי ארבעת צמיגי רכבה נוקבו. "ביום ראשון יצאתי מבית הספר וגיליתי שאין אוויר בגלגלים. תלמידים סיפרו לי שהם ראו מספר נערים בסביבה, שככל הנראה הם שניקבו את הצמיגים. מאוחר יותר התברר לי כי מורה נוספת שיצאה מבית הספר באותו יום גילתה גם כן שארבעת צמיגי רכבה נוקבו".

 

המורה מספרת כי החליטה להגיש תלונה במשטרה ואף מסרה את פרטי התלמידים שראו את החשודים. "לצערי, כלום לא נעשה", היא אומרת. "מעבר לעוגמת הנפש, נגרם לי גם נזק כלכלי. הייתי צריכה להחליף את ארבעת הצמיגים שהיו חדשים, ובגלל שניקבו אותם לא ניתן יותר להשתמש בהם".

 

לדברי המורה, זו לא הפעם הראשונה שהיא נתקלת בהשחתת רכוש על ידי תלמידים. "כבר היו הצתה של רכב ושבירת שמשות של רכבי מורים. לא מזמן פרצו לבית הספר - לא גנבו דבר, רק גרמו לנזק והציתו אש. אני בטוחה שהמעשים אינם מכוונים למורים עצמם ומישהו רוצה להתנכל להם, פשוט מדובר בוונדליזם לשמו של נערים שמשעמם להם, ובוחרים רק לעשות נזקים".  

 

המורה לא חוסכת את ביקורתה מהמשטרה וטוענת כי היא לא עושה דבר, והראיה לכך לדבריה היא שהמעשים נמשכים. "איזה מסר המשטרה מעבירה לאלה שמבצעים את המעשים, אם הנושא לא מטופל? היום זה צמיגים ומחר, שלא נדע, זה יסתיים באסון" .

 

סגן מפקד משטרת חדרה, רב-פקד רן אופיר, מסר כי אכן הוגשה תלונה בנושא, נפתחה חקירה ונגבו עדויות מעדים לאירוע. לדבריו, כעת נעשים נסיונות לאתר את החשודים. אופיר מוסיף ואומר כי לא ידוע על ארועים נוספים בחנייה של בית הספר חנה סנש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: י. בלינקו
ארבעת הצמיגים נוקבו. ארכיון
צילום: י. בלינקו
מומלצים