שתף קטע נבחר

ליברמן נכנע: טרטמן לא תהיה שרת התיירות

מזכירות "ישראל ביתנו" החליטה למנות את יצחק אהרונוביץ' לתפקיד שר התיירות, לאחר שאסתרינה טרטמן הסירה את מועמדותה בעקבות שורת הפרשות המביכות שנחשפו בימים האחרונים אודותיה. המינוי כפוף לאישור המינוי בממשלה ובכנסת. ישראל חסון שראה את עצמו מועמד לתפקיד שר - התאכזב

מועמד חדש לתפקיד שר התיירות. מזכירות "ישראל ביתנו" החליטה הערב (ד') כי חבר הכנסת יצחק אהרנוביץ' יהיה שר התיירות הבא במקומה של אסתרינה טרטמן שיועדה לתפקיד. אהרונוביץ' (57) היה סמפכ”ל המשטרה בין 2002-2004 ומנכ"ל דן בין 2004-2005. בכנסת הנוכחית הוא מכהן כסגן יו"ר הכנסת וכחבר בוועדת החוץ והביטחון.

 

ההחלטה התקבלה בעקבות שורת הפרשות שנחשפו אודותיה בימים האחרונים - בראשן התארים האקדמאים שלא קיבלה טרטמן כפי שדיווחה. מזכירות הסיעה אישרה את המינוי, זאת לאחר שגם חבר הכנסת ישראל חסון רצה להתמנות לשר התיירות. טרטמן עצמה הודיעה לליברמן עוד לפני הישיבה כי היא מסירה את מועמדותה לתפקיד.


ליברמן וטרטמן. נמצא מועמד אחר  (צילום: דודי ועקנין)

 

לאחר ישיבת הסיעה אמר יו"ר המפלגה, השר אביגדור ליברמן: "אני נותן גיבוי מלא לח"כ אסתרינה טרטמן. מדובר באדם שמההתחלה ועד הסוף אמר אמת ורק אמת. היו תקלות, אולי היו דברים שפחות נשקלו תוך כדי הדיבורים או תוך כדי הוויכוחים, אבל בסופו של דבר אסתרינה טרטמן היא אישה, היא גרה בגבעון החדשה והיא רב סרן בצבא. שמעתי את ההודעה של משרד החינוך, לא שלנו, שהיא בעלת תואר ראשון. היא עבדה בבנק יהב והיא גם חברת הכנסת הבולטת ביותר מכל חברי הכנסת החדשים בכנסת ה-17".

 

לפני ישיבת המזכירות שוחח ליברמן עם חסון והסביר לו מדוע הוא לא ימונה לתפקיד. חסון קיבל את ההחלטה באופן קשה, אך לא הופתע, שכן הוא האריך בימים האחרונים כי אם טרטמן לא תהיה שרה, ליברמן יפסח עליו בבחירת המועמד החלופי. בשיחות סגורות אמר חסון: "קשה להפתיע אותי בכל הנוגע בבני אדם".

 

היחסים בין ליברמן לחסון מתוחים ובמערכת הפוליטית ציפו שלמרות זאת ימונה חסון לשר בעקבות מיקומו הגבוה ברשימת "ישראל ביתנו". בשיחה עם ynet לאחר ישיבת המזכירות, ממנה יצא חסון מאוכזב ביותר, הוא אמר: "באתי לפוליטיקה כדי לשנות. עכשיו למדתי את כללי המשחק. אני לא מתכוון לפרוש מהפוליטיקה, אני רץ מרתון ואם יהיה צורך יהיה לי יותר אוויר מאשר לכל אחד אחר".

 

ההחלטה התקבלה, למרות שבמהלך היום עמד יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, על דעתו שיש למנות את אסתרינה טרטמן לשרת התיירות. בפגישה עם כתבים פרלמנטריים שתוכננה עוד לפני התפוצצות פרשת התארים המפוברקים, אמר: "כרגע היא מועמדת ישראל ביתנו לשר התיירות ואין החלטה אחרת. אני מאוד מעריך את אסתרינה. היא חברה באמת טובה וכך תישאר בלי שום קשר לשום פרסום או התפתחות פוליטית".

 

ליברמן הבהיר שכל החלטה שיקבל, תתקבל בהסכמה עם טרטמן: "אני בהחלט מסכים שהיתה פה אולי תקלה בכל הצגת הדברים, בלהט, בהתלהבות, בהיעדר ניסיון, אז כל התמונה כפי שהוצגה היא הוצגה באמת תמונה שאינה מלאה ולא תמיד מדויקת".

 

ליברמן גם העביר ביקורת על כלי התקשורת ש"ניפחו" את פרשת התארים: "בין מה שקרה לבין כל העליהום יש פה אובדן פרופורציות לחלוטין. אני לא יודע מי מבין הכתבים ספר כמה קסאמים נפלו אתמול או היום על דרום הארץ, שבעה קסאמים נפלו על דרום הארץ. אנחנו מדינה בלי מפכ"ל".


פורסם לראשונה 28/02/2007 20:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
יצחק אהרונוביץ'. מקבל תיק
צילום: אתר הכנסת
צילום: גיל יוחנן
טרטמן. לא תמונה לשרה
צילום: גיל יוחנן
חסון. ליברמן פסח עליו
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים