שתף קטע נבחר

נגמר המבצע רחב ההיקף בשכם

לאחר כמעט שבוע של פעילות, יצאו הערב כוחות צה"ל משכם. במהלך המבצע נהרג פלסטיני ונעצרו 9 מבוקשים שהועברו לחקירת כוחות הבטחון ונחשפו שלוש מעבדות חבלה. גורם בכיר בפיקוד המרכז: ארגון הפתח מסוכן כעת יותר מהחמאס והוא זה שמנסה לפגוע בעורף ישראל

מבצע "חורף חם" בשכם הסתיים הערב (ה'). במהלך המבצע נהרג פלסטיני ונעצרו 9 מבוקשים שהועברו לחקירת כוחות הבטחון ונחשפו שלוש מעבדות חבלה. כמו כן, נפצע חייל באורח בינוני ושלושה באורח קל. קצין בכיר סיכם את המבצע וציין כי הפתח הוא הגורם המסוכן כרגע בשכם והוא זה שמנסה להוציא פיגועים לעורף ישראל. "גם החמאס מנסה אבל הפתח יותר מסוכן", ציין הגורם הבכיר.

 

הגורם הבכיר בפיקוד מרכז אמר: "לא גמרנו להילחם בשכם ואי אפשר לסיים תוך ארבעה-חמישה ימים את הטרור. מי שחושב ככה לא מבין". הכוחות האחרונים יצאו מהעיר, לאחר תום המבצע שהתחיל ביום ראשון השבוע. הגורם הבכיר הוסיף שמטרת המבצע הייתה "לצמצם את האיום על העורף הישראלי עם מינימום נפגעים בצד הפלסטיני ובקרב החיילים".

 

בצה"ל מציינים כי במהלך המבצע נחשפו ארבע מעבדות נפץ, נעצרו 20 פלסטינים, מתוכם תשעה מבוקשים. הגורם הבכיר מציין שבמהלך המבצע נהרג פלסטיני ועוד ארבעה נפצעו: "לבצע מבצע עם כמות חיילים כל כך גדולה בשטח צפוף בלי לפגוע באוכלוסיה הוא דבר קשה. אני שמח שמספר מצומצם של פלסטינים נפגע, בעבר היו נפגעים יותר. הפגיעה באזרחים היתה מינימלית ואיפשרה את המשך המבצע".

 

עם פתיחת המבצע נקראו התושבים בשכם באמצעות הרדיו והטלוויזיה שלא להתערב בנעשה ובצה"ל מעריכים כי זו הסיבה לאדישות שגילו תושבי שכם לנעשה בעיר בימים האחרונים. במהלך המבצע התאפשר לאוכלוסיה הפלסטינית בשכם לנהל מסחר ולעבור במחסומים.

 

ביום ראשון בבוקר נכנסו כוחות גדולים של גולני, נח"ל, חרוב ומג"ב לשכם. עוצר הוטל על הקסבה. הפעילות בשכם כוונה נגד גורמי טרור בעיר, בעקבות ריבוי התרעות משכם. גורמי צבא מסרו כי ארגוני טרור ביקשו לבצע פיגועים בעורף ישראל.

 

במהלך הפעילות נחשפו במעבדות החבלה מטענים, טיל לאו, חומרים להכנת מטענים ואמצעי לחימה. כמו כן, נמצא חדר ובו קלטות וידאו שהקליטו מחבלים לפני שיצאו לבצע פיגוע התאבדות. ביומו הראשון של המבצע, נפצעו באורח קל שני חיילים ובים רביעי נפצע חייל באורח בינוני. חייל נוסף נפצע קל במהלך סריקות של גדוד חרוב במבנה בשכם.

 

חייל צה"ל נפצע אתמול באורח בינוני לאחר שמטען הופעל ליד כוח שעסק בפעילות מבצעית בקסבה. החייל - שעסק בסריקות בתים עם חבריו לכוח - פונה לטיפול בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. חייל נוסף נפצע באורח קל מאד ולא נזקק לטיפול רפואי.


פורסם לראשונה 01/03/2007 17:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המבצע בשכם
צילום: איי אף פי
חיילים בשכם
צילום: איי אף פי
מומלצים