שתף קטע נבחר

ח"כ מרציאנו: אני בוש ומתנצל, תנו לי עונש

"בהרכנת ראש מלאה אני נוטל אחריות ציבורית מוחלטת ומתנצל מקרב לב בפני חברת האבטחה, מאבטחיה ועובדיה", כותב יו"ר סיעת העבודה ליו"ר הכנסת ולוועדת האתיקה. עוד מבקש הח"כ, שהסתבך בתקרית מביכה במועדון ה"ריו" בהרצליה: "דונו אותי לאלתר, אם תמצאו לנכון". חברו לסיעה, ח"כ דני יתום, עשוי לדרוש את התפטרותו מתפקיד היו"ר

יו"ר סיעת העבודה, חבר הכנסת יורם מרציאנו, פנה היום (א') לוועדת האתיקה של הכנסת, בבקשה לנקוט נגדו צעדים בעקבות התקרית האלימה בה היה מעורב במועדון בהרצליה. במכתב שהעביר לוועדה פרקליטו, עו"ד אלדד יניב, מביע מרציאנו התנצלות על מעשיו ואומר כי הוא "נוטל אחריות ציבורית מוחלטת" עליהם.

 

התקרית המביכה של ח"כ מרציאנו אירעה בלילה שבין יום רביעי לחמישי. היא החלה כאשר הוא ניסה לצאת ממועדון שבו בילה במרינה בהרצליה והתעמת עם מאבטחי המקום. בשלב מסוים, כך אישרה המשטרה, העימות אף הידרדר לתגרת ידיים. השוטרים שהוזעקו למקום ניסו להרגיע את הרוחות, ולאחר דין ודברים עם הצדדים חזרו כלעומת שבאו. אחד המאבטחים הגיש תלונה נגד חבר הכנסת ומרציאנו הגיש תלונה נגדית.

 

במכתב שהעביר עו"ד יניב גם ליו"ר הכנסת, דליה איציק, וליועצת המשפטית של הכנסת, עו"ד נורית אלשטיין, הוא כותב: "שולחי, ח"כ מרציאנו, הורני להודיעכם: נוכח מעמד הכנסת וחבריה בזיקה עם האירוע בו היה מעורב לפנות בוקר ב-1 במרס, ח"כ מרציאנו סבור כי חרף שרוב הפרסומים בעניינו לא היו ולא נבראו, הרי שבהתנהגותו לא שמר על כבוד הכנסת וכבוד חבריה ולא נהג בדרך הולמת את את מעמדו ואת חובותיו כחבר הכנסת אף שבתום לב עשה כן".

 

עוד נכתב במכתב שהועבר לכנסת כי מרציאנו "בהרכנת ראש מלאה נוטל אחריות ציבורית מוחלטת נוכח תפקידו ומעמדו, ומתנצל מקרב לב ומעומק לב בפני חברת האבטחה, מאבטחיה ועובדיה, אם נפגעו באופן כלשהו. שולחי בוש בהתנהגותו, מביע חרטה בגינה והוא למד לקח אמת מן האירוע ומן הדרך והאופן בו צריכים חברי כנסת להתנהג בכנסת ומחוצה לה.

 

"שולחי מתנצל מקרב לב בפני חברי הכנסת, נשיאות הכנסת, יושבת הראש וממלאת מקום נשיא המדינה. שולחי קובל בפניכם למען תדונו אותו לענישה ולאלתר אם תמצאו לנכון", מסכם עו"ד יניב.

 

כמה שעות לאחר התקרית אמר ח"כ מרציאנו: "מקורבן הפכתי להיות נאשם. מעולם לא הייתי מעורב בקטטה. בפאבים לא שותים נס קפה. שתיתי ברמה נורמלית וזה ענייני שלי". על התקרית הוא אמר עוד: "קיבלתי אגרוף באוזן ימין. אני אומר לכם באופן הכי מפורש - אני לא תקפתי, אני שתיתי ברמה נורמלית ומסודרת של בן אדם שנמצא במסיבה. אני גם בן אדם - שתיתי אלכוהול ברמה נורמלית. מה ששתיתי זה ענייני שלי וזה מותר בחוק לשתות".

 

חברו לסיעה של מרציאנו, ח"כ דני יתום אמר ל-ynet כי לאור הפרסומים על התנהגותו של ח"כ מרציאנו הוא ידרוש בישיבת הסיעה הקרובה את הסבריו של מרציאנו לפשר ההתנהגות המבישה. "אם הסבריו לא יספקוני אני אתבע את התפטרותו מתפקיד יו"ר סיעת העבודה בכנסת", אמר יתום.

 

גורמים במערכת הפוליטית והמשפטית העריכו כי בהתנצלותו יישם מרציאנו את לקחי פרשת רמון, בה הן היועץ המשפטי והן המתלוננת רמזו כי אילו התנצל השר - הסיפור כולו היה נסגר מחוץ לכותלי בית-המשפט.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
בראש מורכן: מרציאנו
צילום: דלית שחם
מומלצים