שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המבקר: אולמרט ממשיך לזרות חול בעיני הציבור
  במשרד מבקר המדינה לא אהבו את התקפת ראש הממשלה כלפי השופט בדימוס לינדנשטראוס. בתגובה לטענות ראש הממשלה נמסר מדוברות המשרד: "ראש הממשלה ממשיך בניסיונותיו להדיח את דעת הציבור מחובתו לתת תשובות מדויקות וברורות"

  "ראש הממשלה ממשיך בניסיונותיו להדיח את דעת הציבור מחובתו לתת תשובות מדויקות וברורות לשאלות הרבות המופנות אליו זה חודשים ארוכים", כך הגיבו אמש (יום א') במשרד מבקר המדינה להתקפת ראש הממשלה כלפי השופט בדימוס לינדנשטראוס ולרמיזתו כי יש לפתוח נגדו בחקירה פלילית בשל ההדלפות. 

   

  במכתב חריף וחסר תקדים, תקף אולמרט את המבקר והאשים אותו בהתנהלות צינית, שעוד לא היתה כמותה. הוא רמז כי ההדלפות שנעשו הן בגדר עבירה שהעונש בצדה הוא מאסר, ודרש להימנע מכינוס ועדת הביקורת ביום שלישי לדיון במסקנות הביניים של החקירה.

    

  "זו אינה פעם ראשונה שראש הממשלה נוקט בסחבת ובזלזול כלפי מוסד הביקורת וכלפי המבקרים המקצועיים הפועלים מטעמו, בהתייחס לביקורת המופנית אליו", נמסר מטעם משרד המבקר. "חבל שראש הממשלה מעלה טענות והאשמות שווא שאין להן כל יסוד במציאות, מנסה לזרות חול בעיניי הציבור ובמקום להתייחס לגופם של דברים הוא מתייחס לגופם של המבקרים.

    

  "חבל גם שראש הממשלה חרג מגבולות הממלכתיות של תפקידו והעביר את הנושא לפסים אישיים. מבקר המדינה יופיע, כפי שהוזמן, בפני הוועדה לענייני ביקורת המדינה של הכנסת ושם ישמיע את דברו".

   

  בסוף השבוע התגלע ויכוח בין אולמרט למבקר, כאשר במשרדו של לינדנשטראוס טענו שראש הממשלה הוזמן להופיע בפני צוות הביקורת של המשרד, אך הוא סירב להגיע. לאחר מכן, כך טענו במשרד המבקר, הועברו השאלות בכתב - אך התשובה התמהמה מלהגיע.

   

  בתגובה טענו אז בלשכת אולמרט כי "מדובר בשערוריה לשמה. המבקר מבקש לפגוע בראש הממשלה ולעשות דבר אשר לא נעשה מעולם, קרי פרסום דו"ח ביניים בלא תגובות המבוקרים. זאת למרות שאולמרט היה נכון להשיב לשאלות וביקש אורכה מפאת כובד החומר".


  פורסם לראשונה 04/03/2007 20:54

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט. תוקף
  צילום: דודי ועקנין
  לינדנשטראוס. לא נשאר חייב
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים