שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כבר לא מדע בדיוני: הולוגרמות של דמויות
  חברה אמריקנית יצרה מקרן המאפשר הקרנת תמונה תלת ממדית בגודל מסך בן 30 אינץ' - המרחפת באוויר. הפטנט החדש מסוגל להקרין תמונה מכל מקור וידאו סטנדרטי כמו מחשב או DVD
  עד היום ראינו זאת רק בסרטי מדע בדיוני או במשחקי מחשב: תמונה תלת ממדית של דמות או חפץ מרחף באוויר ללא מגע עם הסביבה. מעתה, זוהי איננה בדייה. חברה אמריקנית בשם IO2 Technology פיתחה טכנולוגיית הקרנה בשם Heliodisplay, המסוגלת להקרין צורות ודמויות בגודל מסך בן 30 אינץ' (מידת אלכסון) באוויר וללא משטח הקרנה הנראה לעין, מדווח המגזין Pcworld.

   

  יש שיטענו, כי טכולוגיה זו אינה חדשה וכבר ראינו הולוגרמות כגון אלו המוקרנות על גבי מסך אדים או עשן ליצירת תמונה חד ממדית. החידוש הוא שהתמונה היא תלת מימדית לחלוטין, ויתרה מזאת - ניתנת להפעלה במגע. ההולוגרמה איננה מופיעה סתם באוויר, אלא מוקרנת על גבי ענן של אדי מים מיקרוסקופיים, ואילו התגובה למגע נעשית בעזרת מערכת אופטית העוקבת אחר תנועות האצבעות והידיים. אנשי החברה טוענים כי ניתן ממש לחוש בחפץ הנאחז ביד.

   

  המקרן מקרין תמונה ברזולוציה של 1024 על 768 פיקסלים, ומסוגל לקבל אותות מכל חיבור תצוגה סטנדרטי כמו VGA, RCA Video ("תקע בננה", בפי העם), S-Video ואפילו מקורות USB, כך שניתן לחברו בקלות למחשב או לנגן DVD. המקרן תומך בברירת מחדל ביחס תמונה של 4:3, אך ניתן גם להתאמה ליחס מסך רחב, של 16:9.

   

   

  בתוך שולחן 

  גודל המקרן הוא כגודל מארז מחשב, ובחברה המייצרת כבר חושבים לשלב אותו בתוך ארונות ושולחנות דיונים במשרדים, ואף במקומות

  כמו מוזיאונים או תערוכות. כמו כן, החברה משווקת את הטכנולוגיה עצמה לא רק לחברות אזרחיות אלא גם לסקטור הצבאי והרפואי. מחיר המערכת הוא בסביבות ה-18 אלף דולר, כאשר תוספת של כאלף דולר נוספים תזכה אתכם גם במערכת האופטית לחישה בתנועה ואינטרקציה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כבר לא מדע בדיוני: הולוגרמות של דמויות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים