שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מי בנה את הפירמידות?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים

  שאלה: האם נכונה הטענה כי בני ישראל בנו את הפירמידות במצרים?

   

  תשובה: לגולש היקר שלום, בני ישראל לא בנו פירמידות במצרים; הדבר אינו אפשרי מבחינה כרונולוגית, משום שבניית הפירמידות נפסקה כליל לפני

  סוף תקופת הממלכה התיכונה (בסביבות 1640 לפנה"ס), בעוד שיציאת מצרים, הגם שתאריכה המדויק אינו ידוע, התרחשה בתקופת הממלכה החדשה, אחרי 1300 לפנה"ס. במקורות עם ישראל אין שום טענה בדבר חלקו של עם ישראל בבניית הפירמידות, לא בתנ"ך ובתלמוד ולא בכתובים אחרים. אבל היא נשמעת לא אחת בימינו אלה, ובין השאר חזר עליה ראש הממשלה מנחם בגין ז"ל.

   

  שאלה 2: למה כתבתם שהטענה לפיה מבקרים מעולמות אחרים הם שבנו את הפירמידות, היא טענה חסרת שחר?

  לדעתי זו אמירה יהירה. זה שטרם מצאנו באופן ודאי תרבויות מחוץ לכוכבינו, עדיין אינו מהווה הוכחה לכך כי הן אינן קיימות. לכן אפשר לטעון שטענת בניית הפירמידות על ידי חייזרים היא טענה שסבירותה נמוכה ביותר, אולם מדעית לא ניתן לפסול אותה על הסף.

   

  תשובה: לגולשת היקרה שלום. יש משהו בדברייך. אומנם, כפי שציינת, בערך הפירמידות נכתב כי תאוריה זו היא חסרת שחר. אולם אישית אני סבור, כי אכן אפשרי כי הפירמידות נבנו על ידי ישויות מעולמות אחרים. יתר על כן, אני מאמין כי קיימת אפשרות סבירה לא פחות, שהפירמידות הן בעצמן ישויות חייזריות שכאלה, והן השולטות למעשה במטריקס הנתפס בעינינו כמציאות. למרבה הצער נראה כי הציבור הרחב אינו כשיר מספיק להתמודד עם טענות מהפכניות שכאלה, ועל כן הוחלט לעת עתה, להותיר את נוסח הערך כמות שהוא.

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן .

   


    

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                                לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet  


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים