שתף קטע נבחר

סקר: לישראל ואיראן ההשפעה הכי שלילית על העולם

סקר שהוזמן על ידי BBC מגלה: 56 אחוז מהנשאלים ב-27 מדינות ראו בישראל ובאיראן כבעלות ההשפעה הרעה ביותר על העולם אשתקד. יחד עימן בראש הרשימה - ארה"ב וצפון קוריאה. המדינות בעלות ההשפעה החיובית על העולם: קנדה, יפן, בריטניה, סין, הודו וגם גוש מדינות האיחוד האירופי

איראן וישראל נראות בעיני העולם כשתי המדינות בעלות ההשפעה השלילית הרבה ביותר, ומיד אחריהן ברשימה מופיעות ארצות הברית וצפון קוריאה - כך עולה מסקר שיפורסם מחר (ג') על ידי תאגיד השידור הבריטי BBC.

 

ל-56 אחוז מתוך 28 אלף נשאלים ב-27 מדינות הייתה לפחות דעה שלילית אחת על ישראל ול-17 אחוז הייתה דעה חיובית אחת. 54 אחוז החזיקו בדעה שלילית אחת לפחות על איראן לעומת 18 אחוז שהחזיקו בדעה חיובית.

 

51 אחוז החזיקו בדעה שלילית אחת לפחות על ארצות הברית; 30 אחוז החזיקו בדעה חיובית; 48 אחוז החזיקו בדעה שלילית על צפון קוריאה לעומת 19 שהחזיקו בדעה חיובית. רוסיה - 40 אחוז דעה שלילית לעומת 28 אחוז חיובית.

 

היו גם מדינות שבעיני הנשאלים הן בעלות השפעה חיובית יותר מאשר שלילית: ל-54 אחוז הייתה דעה חיובית על קנדה, ל-53 אחוז - על האיחוד האירופי, ול-50 אחוז - על יפן. 45 אחוז ראו בחיוב את בריטניה, 42 אחוז - את סין ו-37 אחוז - את הודו. ההשפעה הרעה של ונצואלה על העולם שקולה להשפעתה הטובה - 27 אחוז החזיקו דעה שלילית אודותיה ואותו שיעור של נשאלים החזיקו בדעה חיובית.

 

"נדמה כי בעיני הנשאלים ברחבי העולם יש דעה שלילית על מדינה כאשר התדמית שלה היא של חתירה להשגת כוח צבאי", העריך סטיבן קל, מנהל מחלקת הסקרים הפוליטיים הבינלאומיים (PIPA) באוניברסיטת מרילנד, שביצעה את הסקר בין ינואר 2006 לינואר 2007. "כך המקרה באשר לישראל וארצות הברית, שעושות שימוש בכוח צבאי, וכן קוריאה הצפונית ואיראן, שנתפסות כמי שמנסות להשיג נשק גרעיני", הוסיף קל.

 

"מנגד, למדינות שיש להן יחסים בינלאומיים שמאופיינים בשימוש ב'כוח רך' - כמו צרפת, יפן והאיחוד האירופי, יש נטיה לראותן באופן חיובי יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
השפעה רעה. חיילי צה"ל. ארכיון
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
בראש הרשימה. טילים בתמרון איראני. ארכיון
צילום: איי אף פי
מומלצים