שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  האם ישו היה אדם אמיתי?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: האם ישו היה אדם אמיתי?

   

  תשובה: לגולש היקר שלום. למרבה הצער, קרוב לוודאי שהאמת ההיסטורית בנוגע לחייו של ישוע הנוצרי לא תיוודע לעולם. האיש פשוט לא היה בולט בימי

  חייו במידה כזו שקורותיו יתועדו כהלכה בידי ההיסטוריונים של התקופה, ומה שנותר, מלבד ספרי הבשורה, הוא לקט דל של ממצאים שאינם חד-משמעיים. לדוגמה, לא ייתכן שיוספוס, אשר נולד בסביבות שנת 38 לספירה, פגש אי-פעם את ישוע, שמת כמה שנים לפני כן.

   

  ספקולציות על קורות חייו של ישוע מצויות בשפע, ובמידות שונות של אמינות. אין ביכולתה של אנציקלופדיה זו, וגם אין זה מתפקידה, להציג את כל הגרסאות השונות ולנסות לברור ביניהן כדי להגיע לגרסה שתיחשב בעינינו "אמיתית". לא נותר לי אלא לקבוע, כאמור בערך, כי "כמעט אין למדע ההיסטוריה מה לומר על האיש עצמו, אף שהוא מרבה מאוד לעסוק בהשפעה שהיתה לדמותו על מהלך ההיסטוריה העולמית".

   

  אגב, תוכל למצוא דיון מעניין בסוגיה העקרונית הזאת אצל אחד העם, במאמרו על "משה ההיסטורי ומשה הארכיאולוגי", שם הוא מבטל כקליפת השום את חשיבות השאלה אם משה רבנו חי בכלל, ואם חי, האם התנהלו חייו כמתואר בתורה, וכו'. החותם שהטביעה דמותו בהיסטוריה הוא החשוב. אותם הדברים עצמם ניתן לומר גם על ישוע הנוצרי.

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן . 

   


  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                               לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "האם ישו היה אדם אמיתי?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים