שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  ממה עשוי ארון הברית?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: ממה עשוי ארון הברית? אני רוצה שתשלחו לי לדואר האלקטרוני שלי תמונה של ארון הברית, וממה הוא עשוי, בבקשה תשלחו את זה הכי מהר שאפשר. תודה!

   

  תשובה: לגולשת היקרה שלום. כפי שתוכלי לקרוא בערך המוקדש לו, על פי המקורות המקראיים, ארון הברית נעשה מעצי שיטים וצופה - פנים וחוץ -

  בזהב טהור. זר זהב הקיפו מלמעלה, ולארבע רגליו הוצמדו ארבע טבעות זהב שבהן הוכנסו הבדים ששימשו לנשיאת הארון. את חלקו העליון, הפתוח, כיסתה "כפורת" (כיסוי) עשויה זהב, ובקצותיה היו שני ה"כרובים" (כינוי למלאך בעל כנפיים), שסככו עליה ועל הלוחות שבארון.

   

  למרבה הצער לעת עתה אין ברשותנו צילום אותנטי של ארון הברית. מאחר והתמונה הראשונה בעולם צולמה ב-1826 , בעוד שארון הקודש נעלם מן העין בעת חורבן בית ראשון, כלומר בשנת 586 לפנה"ס, ספק אם מצב זה ישתנה בעתיד הנראה לעין (גם אלינו הגיעו הסיפורים על כך שהארון נמצא באקסום שבאתיופיה, אבל אני מתקשה מעט להאמין בהם).

  כתחליף לכך נוכל להציע לך לעיין באיור של ארון הברית המופיע בערך.

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן .

   


  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                               לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ממה עשוי ארון הברית? "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים