שתף קטע נבחר

תוכנת Odigo – הסוף

חמש שנים לאחר שרכשה את תוכנת המסרים המידיים Odigo, ולא המשיכה בפיתוח שלה, החליטה חברת קומברס לסגור את שרתי התוכנה ולהפסיק סופית את פעילותה

שרתי תוכנת המסרים המידיים הישראלית Odigo, שנרכשה לפני חמש שנים על ידי ענקית ההייטק "קומברס", יחדלו לפעול החל מה-1 לאפריל ולא יהיה ניתן יותר להשתמש בתוכנהה. כך על פי הודעה שפורסמה באתר התוכנה.

 

בהודעה קטנה הרצה בראש האתר, נכתב רק כי "השירות לא יהיה זמין יותר", אך אין כל פירוט נוסף. עם זאת, באותו עמוד עדיין ניתן למצוא את הסיסמה האופטימית של התוכנה: "קהילת המסרים המידיים הידידותית שממשיכה לצמוח".  התוכנה עדיין זמינה להורדה ולשימוש בגירסה המקוונת באתר, ונכון לעכשיו, עדיין ניתן להתחבר באמצעותה לשרתים ולשוחח עם אנשים.

 

התחילה כלהיט

חברת Odigo הישראלית נוסדה ב-1998, כשנתיים אחרי ICQ, והיוותה בעבר חדשנות בתחום המסרים המידיים, כשאפשרה למצוא ולהוסיף לרשימה חברים בחיפוש על פי פרופיל מדוייק. ממשק התוכנה נחשב ידידותי במיוחד לעומת המתחרות בשוק. בימי שיאה התוכנה שימשה גם כמקום להיכרויות ברשת, ומפתחיה התגאו בשמונה מיליון משתמשים רשומים מכל העולם.

 

בחודש מאי 2002, נרכשה התוכנה על ידי חברת קומברס, שלא המשיכה בפיתוח שלה ולא דאגה לשחרר עבורה עדכונים. בנוסף, התוכנה התחילה לסבול מתקלות מתמשכות ורציפות בשנים האחרונות. בתחילת 2005 אף הפסיקה קומברס את יכולת ההתקשרות של Odigo עם תוכנות המסרים המידיים המתחרות.

 

מחברת קומברס אישרו את דבר סגירת השרתים, אך טרם מסרו תגובה נוספת.

 

המידע הראשוני הגיע באימייל האדום .

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים