שתף קטע נבחר

ד"ר קישון, מה עושים עם האתון?

מאז נשכר בלעם לקלל את ישראל אתונו אינה סותמת את פיה. הווטרינר רפי קישון מנסה לסייע. מסמך אנושי מרגש

ד"ר רפי קישון שלום,

 

שמי בלעם בן בעור ואני מקלל מקצועי. למעשה, אני המקלל הטוב יותר באיזור הפרת העליון. כדי שתוכל לקבל קנה מידה, אוכל רק לומר כי בניגוד לקללות הרבנים שלכם שלעתים מצליחות, אך לעתים קרובות יותר אינן, הרי שאני נותן 100% אחריות על כל קללה. בינתיים רק לקוח אחד ביקש את כספו בחזרה וגם זאת בשל מקרה ביש שלא נתון היה לשליטתי אך איני רוצה להרחיב על כך.

 

אני פונה אליך בענין חריג ביותר הקשור באתון שלי, זו ששירתה אותי במשך שנים רבות בנאמנות מבלי שהוציאה הגה מלבד כמה נעירות פה ושם. לאחרונה, החלה לדבר ומאז ניתן לומר שאינה סותמת את פיה!

 

בתחילה אכן היה הדבר נחוץ כפי שבודאי למדת בשיעורי תנ"ך, אך לאחרונה היא מתלוננת על כל דבר: בחורף קר לה באזניים, בקיץ החציר אינו מספיק לה ואתמול אף תבעה ממני להחליף את מימי השוקת בכד בירה משעורה מותססת.

 

האם שמעת אי פעם על מקרה כזה? על אדם ההופך להיות עבד נרצע לשיגיונותיה של בהמתו? כל חברי לועגים לי בשל כך וכבר שקלתי לתרום אותה לגן חיות, אולם האתון בימינו היא אטרקציה למבקרים בערך כמו "מאזדה 3" בתקופתך. אני חייב לציין כי בעל חיים המסוגל לדבר הוא פשוט עונש זדוני! עד כה התייחסתי אליה כרצוני ולא עלה כלל על דעתי שיתעוררו בעיות כל שהן, כעת משלמדה לדבר היא מתלוננת על כל צעד ושעל.

 

רפי, עזור לי, כיצד משיבים את המצב לקדמותו ונוטלים ממנה בחזרה את כושר הדיבור? כשכר טרחתך אני מוכן לקלל את מי שתחפוץ: מתחרים, קבוצת כדורגל יריבה או סתם מישהו שתפס לך את החניה, רק תן לי שם מלא וכתובת ותראה תוצאות תוך 24 שעות, באחריות.

 

בלעם בן בעור – מכשף רב כח בע"מ

פתור שעל נהר פרת,

ארם נהריים

 


  

בלעם היקר שלום,

 

שמחתי לקבל את מכתבך, אם כי אודה שהוא הפתיע אותי מעט. אני רגיל לקבל פניות בנושא כלבים או חתולים. לפעמים שרקן, תוכי או איגואנה - אבל באתון המדברת בשפת בני אדם עוד לא נתקלתי.

 

לחיות כולם כמובן יש שפה משלהן : שפת תנועות קולות וריחות כך הן יודעות לתקשר זו עם זו ולדווח על בעיות, סכנות, מזון משובח ויחסים אישיים.

 

אני מבין שאתה כעוס על כך שהאתון שלך פתחה את פיה והחלה להשיא לך עצות – אני דווקא חושב שנפלה בידיך זכות גדולה ורבים בעולם היו מתקנאים בך – לדעת להבין את שפת החיות היא תכונה נדירה ונפלאה – אך כמה הייתי רוצה להתחלף איתך וכל חיה אשר הייתה מגיעה אלי למרפאה הייתה פותחת את פיה ומדווחת לי בדיוק רב מה הבעיה. איפה כואב לה ומה מציק לה.

 

בכל מקרה אני מציע לך להטות אוזן ולהקשיב היטב לאתון שלך – חכמת הבהמות אשר היא נושאת איתה, עברה כבר מבחנים רבים של הישרדות, במשך מיליוני שנים, עוד לפני היות האדם בעל תבונה. בזכות חכמה זאת הצליחו האתונות כמו גם קרוביהם החמורים לשרוד ולהתקיים – האתון יודעת למצוא את דרכה בשבילים עקלקלים וחבויים בהרים היא תדע למצוא מעינות מים נסתרים ולגלות כל אויב ומתנקש החבוי בצד הדרך- וזה כולל מלאכים שקופים, פיות ודמונים שונים.

 

יש לאתונות חושים חדים יותר מאשר שלנו ויכולות גבוהות יותר – למרות השפה המוגבלת שלהן - כדאי לך להקשיב לעצות שלה כי הן תוכלנה להציל אותך מצרות רבות. בכל מקרה אתה מוזמן להביא אותה למרפאה שלי לבדיקה כללית ומתן חיסונים למען יאריכו ימיה.

 

בברכה

 

ד"ר רפי קישון

מנהל פורום חיות מחמד ב-ynet

 

יועצים קודמים לגיבורי התנ"ך: 

 

יש לכם הערות או הצעות לאסף? שילחו מייל - assafv@legend.co.il.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רפי קישון
אסף וול. מרכז הפרוייקט
מומלצים