שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נחירות בן הזוג מורידות לכם שנתיים שינה מהחיים

  סקר בבריטניה מצא כי הנחירות פוגמות בחיי המין ואף מפחיתות שעתיים שינה מידי לילה מבן הזוג שאינו נוחר. התוצאה: ישנוניות, פגיעה בריכוז ובלימודים, גירושין ואף שיעור אובדנות גבוה

  ישנתם שבע שעות, אך אתם עדיין עייפים? אם בן הזוג נוחר בלילות, אל תתפלאו: סקר חדש שנערך בבריטניה מצא כי הנחירות בחדר המיטות מפחיתות לכם כשעתיים משעות השינה מדי לילה. בחישוב של כ-25 שנות זוגיות, שעות השינה האבודות מצטברות לשנתיים.

   

  נחירות נגרמות על ידי חסימה של דרכי האוויר העליונות, אם על ידי רעידות של החיך הרך בחלל הפה, חסימה של האף או היצרויות אחרות המקשות על יציאת האוויר מהריאות. בתוך כך נרפים השרירים בדרכי האוויר העליונות במהלך השינה, מה שמחמיר את קול הנחירה. 


  הנחירות שלו הורגות אותי!  גובר הסיכוי לאובדנות     (צילום: ויז'ואל/פוטוס)

   

  ישנם מספר גורמים המגבירים את הסיכון לנחירות, ובהם שקדים מוגדלים ואדנואידים אצל ילדים, השמנת יתר, עישון ושתיית אלכוהול מופרזת. אם הבעיה אינה ניתנת לפתרון והנחירות גורמות להפסקות נשימה, נדרש הנוחר להשתמש במכשיר הדוחס אוויר בלחץ חיובי אל הריאות (Bipap).

   

  הסקר החדש נערך על ידי האגודה הבריטית לנחירות והפסקות נשימה. בסקר השתתפו 2,000 מבוגרים שנשאלו כיצד הנחירות משפיעות על חיי המין שלהם. 85 אחוז מהנשאלים השיבו כי יעדיפו, איך לא, שהנחירות הטורדניות של בני הזוג ייפסקו לאלתר. כ-55 אחוז אמרו שהנחירות פוגמות גם בחיי המין.

   

  כאמור מצאו הסוקרים כי נחירות בן או בת הזוג מפחיתות כשעתיים שינה מדי לילה, אם בשל קשיי הירדמות או התעוררות לקול הנחירות העזות. "לחסר בשינה השפעות מרחיקות לכת על הבריאות הגופנית והנפשית", אמרו החוקרים. "הפרעות שינה פוגמות ביכולת הריכוז והלמידה, מגבירות את הסיכון להשמנה ולסוכרת וכמובן גוררות גירושין ואף אובדנות".  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנחירות פוגמות גם בחיי המין
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים