שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בתו של הגנרל האיראני: ישראל חטפה את אבא

  בני משפחתו של עלי-רזה עסגרי, הגנרל האיראני שנעלם באיסטנבול, הגיעו לשגרירות טורקיה בטהרן כדי לברר מה עלה בגורלו. רעייתו, זיבה, הבהירה כי הקשר עימו אבד כבר בדצמבר. בני המשפחה דוחים את הדיווחים לפיהם ערק והבריח את קרוביו למקום מבטחים: "הרי אנחנו פה. אלה שקרים של אוייבנו"

  בני משפחתו של סגן שר ההגנה האיראני לשעבר, עלי-רזה עסגרי, שנעלם בטורקיה, דוחים את הטענות בעיתונות המערבית לפיהן ערק למערב, ומתעקשים כי נחטף בידי סוכנים זרים. הם טוענים גם כי הדיווחים במערב לפיהם הבריח עסגרי את משפחתו מאיראן שקריים. "אנחנו כאן, אלו הן שמועות שמפיצים האויבים", אמרה רעייתו זיבה.

   

  בתו אלהם אמרה שהיא משוכנעת כי אביה נחטף על ידי ישראל או ארצות הברית, "משום שהם האויבים העיקריים של איראן. אבא שלי עבד קשה עבור המשטר באיראן. היו לו אויבים רבים בשל התפקידים שמילא".

   

  סוכנות הידיעות האיראנית "פארס" דיווחה כי אשתו, שתי בנותיו, בנו ואחיו של עסגרי הגיעו היום (ב') לשגרירות טורקיה בטהרן ונועדו עם המשנה לשגריר, דורים אוזטורק. בני המשפחה אמרו לעיתונאים שהמתינו להם, שבאו לשגרירות כדי לקבל מידע על יקירם.

   

  אחיו של עסגרי דרש מטורקיה לתת למשפחה תשובות, בעוד שנציג השגרירות אמר כי הנושא נמצא בטיפול, וכי בכוונתם לסייע ככל שיוכלו. אלהם, בת 20, אמרה לעיתונאים: "ניסינו לבדוק בעצמנו אם יש חדש לגביו. אנחנו מאוד מודאגים, אני מאוד מתגעגעת לאבא שלי".

   

  הקשר אבד בדצמבר

  רעייתו של עסגרי, זיבָּה בת ה-46, מסרה לעיתונאים בתום הפגישה כי מאז שפרש בעלה מתפקידיו הצבאיים, הוא סחר בזיתים ובשמן זית בסוריה. לדברי המשפחה הם לא היו עימו בקשר מאז חודש דצמבר.

   

  לדברי המשפחה, ב-7 בדצמבר הגיע עסגרי מדמשק למלון צ'ילאן באיסטנבול, ויומיים לאחר מכן, ב-9 בדצמבר, אבד עימו הקשר. "עד יום שישי, 8 בדצמבר, היינו בקשר איתו, אבל ביום שבת ניתק הקשר. הטלפון הנייד שלו היה כבוי והתחלנו לחשוד", סיפרה רעייתו. עד כה טענו הדיווחים השונים בנושא כי עסגרי "נעלם" ב-7 בפברואר.

   

  זיבה עסגרי התייחסה לפרסומים בכלי התקשורת בעולם כאילו בעלה ערק למערב, ודאג מבעוד מועד להעביר את משפחתו למקום מבטחים. "הוא היה לוקח אותנו עימו אם היה עורק. אבל הרי אנחנו באיראן ולא הלכנו לשום מקום. אלו הם שמועות שמפיצים האויבים. יש ראיות לפיהן ברור שמדובר בחטיפה, אך לא ברור בידי מי".

   

  "הוא לעולם לא היה מבקש מקלט במדינה אחרת. לא היו לו בעיות באיראן שהיו גורמות לו לחפש מקלט במדינה אחרת", הוסיפה הרעייה.

   

  היא גם הכחישה כי עסגרי חיפש מקלט במדינה זרה: "לא היתה לו שום בעיה באיראן שיכולה לגרום לו לרצות לברוח. מי שמחפש מקלט לוקח קודם כל את משפחתו עימו".

   

  אתמול דיווח העיתון הבריטי "טיימס" כי עסגרי ריגל עבור המערב כבר מ-2003. מקורות איראנים אמרו לעיתון כי הוא גויס לתפקיד במהלך נסיעת עסקים בחו"ל. ככל הנראה, עסגרי נמצא בגרמניה ומתוחקר בבסיס נאט"ו במדינה.

   

  על פי העיתון, בריחתו של עסגרי מאיראן, דרך דמשק, תוכננה על ידי גורמים מערביים, לאחר שהתברר כי הוא עומד להיחשף בידי גורמי הביטחון של טהרן. ככל הנראה, במודיעין האיראני כבר עלו חשדות כי עסגרי הוא הפך לחפרפרת בתוך המערכת. העיתון דיווח גם כי בריחתו תוכננה במשך מספר חודשים וכללה לפחות עשרה מבני משפחתו - עובדה שהתבררה היום כבלתי נכונה.

   

  בסוף השבוע דיווח העיתון הערבי "א שרק אל-אווסט" כי עסגרי לקח איתו מסמכים ומפות צבאיות ומודיעיניות על הממסד הצבאי האיראני ועל הקשרים של משמרות המהפכה באיראן עם חיזבאללה, הג'יהאד האסלאמי, וכן "צבא המהדי" ו"ארגון בדר"-השייך למועצה העליונה של המהפכה האסלאמית בעיראק.

   

  בשבוע שעבר אמר גורם מודיעין אמריקני רשמי לעיתון "וושינגטון פוסט" כי ישראל אירגנה את עריקתו של עסגרי למערב וכי הוא מוסר מידע לחוקריו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  אנחנו כאן. זיבה עסגרי
  צילום: איי אף פי
  היו לו הרבה אוייבים. עסגרי
  מומלצים