שתף קטע נבחר

כתב ה-BBC נחטף בעזה

פלסטינים אלמונים חטפו את אלן ג'ונסון, המסקר את הרשות הפלסטינית בשלוש השנים האחרונות. ההערכה היא שהחטיפה לא בוצעה על ידי הארגונים הפלסטינים הרשמיים, משום שג'ונסון מוכר על-ידי רבים מתושבי עזה ואף אהוד על ידי הארגונים

גורמים ביטחוניים ברשות הפלסטינית מסרו כי עיתונאי בריטי ותיק נחטף אחר הצהריים (יום ב') בידי חמושים בעיר עזה. החטוף הוא אלן ג'ונסון, הכתב הוותיק של תאגיד השידור הבריטי "BBC".

 

על-פי הדיווחים, ארבעה חמושים אלמונים, שנסעו ברכב לבן מסוג "סובארו", ארבו לג'ונסון, הכניסו אותו בכוח לרכבם ונמלטו מהמקום. ג'ונסון השליך את כרטיס הביקור שלו לרצפה לפני שהוכנס לרכב. מנהל השידורים של ה"BBC" בירושלים, סיימון ווילסון, לא אישר את הדיווח, אך ציין כי הקשר עם ג'ונסון נותק.

 

ג'ונסון המסקר את הנעשה ברשות הפלסטינית בשלוש השנים האחרונת מוכר על-ידי רבים מתושבי עזה. הוא אחד הכתבים הזרים היחידים שמתגוררים בעזה ואף מדבר ערבית. כמו כן, הוא נודע כאהוד על ידי מרבית הארגונים הפלסטיניים, ולכן נסיבות חטיפתו עדיין אינן ברורות.

 

ההערכה ברשות היא שאף ארגון רשמי פלסטיני לא אחראי לחטיפה, וייתכן שהרקע לאירוע הוא סכסוך פנימי של קבוצות יריבות, שמבקשות להשתמש בו ככלי מיקוח להצגת דרישות לרשות הפלסטינית. לפי שעה, לא נטל אף גוף או ארגון אחריות לחטיפה.

 

ג'ונסון אמור לסיים את שליחותו מטעם ה-BBC לרצועת עזה בסוף החודש הנוכחי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלן ג'ונסון
צילום: איי פי
צילום: איי פי
חמושים ברחובות עזה. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים