שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הקפאת הליכים לחברת היהלומים של האחים אלישיוב
  חברת L.i.D, החברה-האחות האמריקנית של אחת מחברות היהלומים הגדולות בישראל, שבשליטת משפחת אלישיוב, נקלעה לקשיים עקב חובות של 41 מיליון דולר לבנקים בארה"ב. החברה פנתה מיוזמתה לביהמ"ש וביקשה את הגנתו מחשש שהבנקים יבקשו את פירוקה
  בית משפט בניו יורק הוציא בסוף השבוע צו הקפאת הליכים (Chapter 11) לחברת היהלומים והתכשיטים האמריקנית L.I.D שבבעלות האחים אלישיוב.

   

  L.I.D, העוסקת במכירת יהלומים ותכשירים בשוק האמריקני, היא חברה אחות של יצרנית היהלומים L.I.D ישראל, שהיא אחת מחברות היהלומים הגדולות בישראל. החברה האמריקנית נקלעה לאחרונה לקשיים, עקב חוב של 41 מיליון דולר ל-4 בנקים בארה"ב: HSBC, AMB-ARMO, Sovreign ובנק לאומי ארה"ב. החברה פנתה מיוזמתה לבית המשפט, באמצעות עו"ד אמנון שיבולת, וביקשה את הגנתו מחשש שהבנקים יבקשו את פירוק החברה.

   

  במהלך 2006 נסקו חובותיה של L.I.D והגיעו ל-59 מיליון דולר. לאחרונה עברה החברה רה-ארגון שכלל החלפה של הצוות הניהולי ושינוי של יעדי המכירה, והקטינה את חובותיה ל-41 מיליון דולר.

   

  בחברה מדגישים כי L.I.D ממשיכה בכל פעילוותיה, כולל ליטוש יהלומים בהודו ואספקת יהלומים ותכשיטים ללקוחותיה. עוד אומרים בחברה כי השנה שעברה הייתה שנה קשה לכל ענף התכשיטים בארה"ב, וכי חברת אלישיוב אינה החברה היחידה בענף שנקלעה לקשייים.

   

  L.I.D בישראל הגיעה בשנת 2004 למקום השלישי בהיקף יצוא היהלומים בישראל, עם יצוא בהיקף של 250 מיליון דולר. החברה סירבה לפרט את היקף הייצוא שלה בשנים 2006-2005, אך ההערכה היא שעדיין מדובר בהיקפים גדולים מאוד.

  החברה נמנית על היהלומנים הישראלים המעטים שהם בעלי "סייט" - הקצבה של חומר גלם ממונופול היהלומים הבינלאומי דה-בירס. לפני כשנה סגרה L.I.D את פעילות הליטוש שלה שלה ברמת-גן והעבירה אותה להודו.

   

  בעלת L.I.D, משפחת אלישיוב, החזיקה בשליטתה גם את חברת עסקאות המט"ח ג'ולקס, אך החברה נסגרה לאחר שרשמה הפסדים של עשרות מיליוני שקלים. המשפחה

  קשורה בקשרים משפחתיים עם ענק היהלומים לב לבייב: דוד אלישיוב, המנהל את עסקי המשפחה, נשוי לאחותו של לבייב, בת שבע. עד שנת 1994 היו בני משפחת אלישיוב ולב לבייב שותפים בעסקים. בני משפחת אלישיוב הם חרדים תושבי בני-ברק הממעטים להופיע בתקשורת החילונית. בציבור החרדי הם ידועים כנדבנים גדולים, התומכים מדי חודש באלפי אברכים ובמאות גני ילדים, סמינרים, ישיבות וכוללים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים