שתף קטע נבחר

סמוך לרצועה: אזרח ישראלי נפצע מירי צלף

מצבו של האיש, שהגיע לבצע תיקון במסוף הדלקים, הוגדר בינוני, והוא פונה לקבלת טיפול רפואי. החמאס לקח אחריות לירי. רק אתמול הזהירו במועצה האזורית שער הנגב כי ההוראה להפסיק את טיסות הריסוס בשטחים המועצה "מבדילה בין דמו של טייס לדמו של חקלאי, שיכול להמשיך לעבוד סמוך לגבול, ולהיות חשוף לירי"

באירוע נדיר מאז עזבה ישראל את רצועת עזה נפצע בצהריים (יום ב') באורח בינוני אזרח ישראלי באזור קיבוץ נחל עוז, שמצפון לרצועת עזה. האזרח שהה במסוף הדלקים שבמקום, ועל פי הדיווחים נורה על-ידי צלף פלסטיני. צוות מד"א הוזעק למקום כדי לטפל בפצוע ולפנותו לבית החולים.  


סיוע לפצוע בשטח (צילום: רפי בביאן, קב"ט מועצה אזורית שדות נגב)

 

מחברת החשמל נמסר כי מדובר בעובד החברה, קובי אוחיון (42), עובד ביצוע רשת של נפת באר שבע. אוחיון, ועוד שמונה עובדים, עסקו במקום בהכנת תשתית קרקעית להצבת ארבעה עמודי מתח גבוה, על פי בקשת צה"ל. במהלך העבודות פגע בו הצלף. החמאס קיבל אחריות לפיגוע. 

  

האזור בו נפצע הישראלי קרוב למעבר הסחורות קרני ונחשב לאזור מאוים, שלגביו מתריעים רבות מפני פיגועים. מעבר קרני עצמו נסגר לסירוגין בעקבות התרעות אלו. לפי שעה, לא ברור אם האזרח ששהה בסמוך לגדר המערכת הצטייד בבגדי מגן וקסדה. "ככל הנראה הצלף זיהה אותו מרחוק וביצע ירי מאחד המבנים", אמר גורם צבאי.  

 

לדברי גורמים בצה"ל המוטיבציה של ארגוני הטרור לבצע פיגועים עודנה גבוהה. הדבר בא לידי ביטוי בירי קסאמים ובהטמנת מטעני חבלה לאורך גדר המערכת. מאז הפסקת האש בנובמבר 2006, נחשפו לאורך גדר המערכת למעלה מ-40 מטעני חבלה. כמו כן בחילופי אש עם כוחות צה"ל נהרגו לפחות שלושה מחבלים, במקרים בהם התקרבו חמושים לעבר הגדר במטרה לבצע פיגוע.

 

איסור המראות ונחיתות באזור

אתמול, בשל החשש מפני הטרור, ספג קיבוץ נחל עוז מכה אחרת: בימים האחרונים הורו במשרד התחבורה שלא לאפשר למטוסי ריסוס לטוס בשטח המועצה האזורית שער הנגב, שאליה משתייך נחל עוז, מחשש שיופלו. ההנחיה הראשונית התקבלה מצה"ל. ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, כמעט והתנבא בשיחה עם ynet כשאמר אתמול: "ההנחיה הזו מקפיאת דם ממש, שכן היא מבדילה בין דמו של טייס לדמו של חקלאי, שיכול להמשיך לעבוד סמוך לגבול, ולהיות חשוף לירי". לאחר הפרסום קיבל שוסטר הודעה לפיה ככל הנראה יחודשו הטיסות של מטוסי הריסוס ביום שלישי.

 

דובר משרד התחבורה, אבנר עובדיה, אמר כי "אגף הבטחון במשרד התחבורה פועל מעת לעת בהתאם להערכות מצב שמתקבלות, על כן הוחלט לאסור המראות או טיסות של כלי טיס באזורים הללו". בהודעה שנשלחה אל החברות המפעילות מטוסי ריסוס נכתב: "לאור נתונים שבידינו ובהתאם לסמכותי על-פי 'חוק הטייס ביטחון בתעופה האזרחית - 1977, הנני להנחות שאין לבצע טיסות ריסוס בטווח הקטן משלושה קילומטרים מגבול רצועת עזה בכל היקפה. ההנחיה תקפה עד להודעה חדשה".

 

ובתוך כך, פעיל בכיר בג'יהאד האיסלאמי, עלא אל-היסי, נהרג ו-18 פלסטינים אחרים נפצעו בצהריים בפיצוץ שנסיבותיו עדיין לא ברורות, ואשר אירע במחנה הפליטים שאטי בעזה. ההרוג הינו בכיר ביחידת ייצור מטעני הנפץ של הג'יהאד האיסלאמי.

 

למרות שישראל מכחישה כל מעורבות בפיצוץ, ונראה שמדובר בתאונת עבודה, הניפו גורמים בג'יהאד האיסלאמי אצבע מאשימה נגד ישראל בטענה כי היא שאחראית לאירוע. צה"ל, כאמור, מכחיש מעורבות בתקרית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות ההצלה בשטח.
צילום: רפי בביאן, קב"ט מועצה אזורית שדות נגב
מומלצים