שתף קטע נבחר

הייד פארק נגד רוטר.נט: הקרב על הדוד

מפעילי אתר חבר'ה טוענים כי הכינוי של מנהל פורום אברכים ברוטר.נט, "דוד10", מהווה העתקה בוטה של דוד10, המנהל הוותיק של פורום "בחדרי חרדים" באתר הייד פארק. מנהל רוטר.נט: בית המשפט יפסוק

מנהלי אתר האינטרנט "חבר'ה" שלחו מכתב אזהרה באמצעות משרד עורכי דין לרב ישעיהו רוטר, מפעיל אתר רוטר.נט, בו הוא נדרש להפסיק להשתמש בכינוי "דוד10" בפורומים. נוסף על כך, מפעילת "חבר'ה", חברת מחשבה טכנולוגיות, דורשת פיצוי בסך 100,000 שקלים.

 

בחברת "מחשבה" טוענים כי הניק (כינוי באינטרנט) "דוד10" שייך כבר זמן רב למנהל פורום בהייד פארק, אתר הקהילות של חבר'ה, והשימוש בו על ידי רוטר מהווה הטעייה ועוולה על פי חוק עוולות מסחריות.

 

הקרב על דוד10

אחד הפורומים הידועים באתר חבר'ה, הוא "בחדרי חרדים", המיועד לחרדים שרוצים להביע את דעתם ללא צנזורה. הפורום פעיל לפחות משנת 2002, ובשנות פעילותו צבר פופלריות. בשנים האחרונות מנוהל הפורום על ידי גולש מכנה את עצמו "דוד10".

 

בימים האחרונים, נפתח ברוטר פורום אברכים, אותו הגדיר שי רוטר כ"פורום לקהילה החרדית". רוטר מנהל את הפורום לצידו של גולש המתקרא אף הוא "דוד10", מה שעורר את כעסם של מנהלי קבוצת מחשבה טכנולוגיות, מפעילת פורטל חבר'ה הטוענת כי מדובר בהתחזות ל"דוד10" שלה.

  

"מדובר בקניין רוחני של שם עט", אומר גל בריל, סמנכ"ל האינטרנט בקבוצת מחשבה, "כמו שאף אחד לא יעיז לכתוב ספר בשם 'יגאל מוסינזון', אותו דבר באינטרנט למרות שזה נראה פרוץ. יש פה עניין של התחזות". בריל עוד טוען כי רוטר ניסה לגייס בעבר את "דוד10" לשורותיו, ומשכשל, בחר להשתמש בשם שלו.

 

"אנחנו מתכוונים ללכת עם הסיפור הזה עד הסוף, גם אם זה יהיה תקדים משפטי ראשון בנוגע לייחוס של ניק או קניין רוחני או שם עט".

 

רוטר: פעלתי בתום לב

ישעיהו רוטר מאמין שהצדק איתו, "אני חושב שבית המשפט צריך לדון בזה, מדובר בדבר מופשט", הוא אמר ל-ynet. רוטר לא מתכוון להענות לדרישות במכתב. "אם בית המשפט יקבע, שכל כינוי שנרשם אצלנו צריך לעבור קודם מערכת של סינון ובדיקה כלפי כל הכינויים הקיימים באינטרנט,  אז אנחנו נקבל את דרישת בית המשפט.

 

באשר לטענה כי ניסה לגייס את "דוד10" אליו מחבר'ה, אמר לנו רוטר כי "למעשה, הוא שאל אם הוא יכול לקבל ניהול אצלינו אבל החלטנו שיש ניגוד אינטרסים ולכן לא קיבלנו אותו לנהל בפורום האברכים".

 

לטענות על חוסר תום הלב בה נבחר השם מגיב רוטר במילים: "הם יצטרכו להוכיח זאת. הניק נרשם הרבה לפני שהוא קיבל תפקיד אצלנו. אני גם יכול להוכיח שפעיל אצלנו ניק כזה בשש השנים האחרונות. אם הם מייחסים לי כוונות זדון, נטל ההוכחה עליהם. מדוע ניק אמור לפגוע בהם?", הוא תוהה. "זו בדיחה שטרם נולדה באינטרנט. מתאימה למתיחות 1 באפריל", מסכם רוטר.

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

הצטרפתם כבר לניוזלטר של קטעי קישור? הירשמו באמצעות תיבת הרישום התכולה מימין ותקבלו את הקישורים הכי מעודכנים בדואר האלקטרוני

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים