שתף קטע נבחר

השמעה ראשונה: 2 שירים מהחדש של שיבי קלר

רק יצא מקו הייצור וכבר אצלכם. ynet מעניק הזדמנות ראשונה לשמוע שני שירים חדשים מאלבומו של שיבי קלר, שעוד לא הספיק להגיע לחנויות. ודאו שהרמקולים פועלים, לחצו play וקחו אוויר - כמעט 16 דקות של מוזיקה, להנאתכם

לפני כולם: אחרי שנה וחצי של עבודה מאומצת סיים שיבי קלר את הקלטת האלבום השלישי שלו - "אני נהר". האלבום כולל עשרה שירים - המילים של שישה מתוכם מן המקורות, והאחרים פרי עטו קלר (בהשראת כתבי קודש). ynet יהדות מגיש השמעה ראשונה של שניים מהשירים באלבום, שטרם הגיע לחנויות.

 

כהרגלו, שיבי קלר מערבב בין שירה לתפילה, וגם השירים שנכתבו על ידו עשירים בניחוח קודש מובהק. למרות שמספר השירים בדיסק נחשב לרגיל, הוא ארוך מן המקובל, שכן אין בהם אחד שקצר מחמש דקות. הארוך שבהם,"שנה של שפע" (כאן למטה), מגיע כמעט לתשע דקות.

 

"הדיסק הזה הוא המשך ישר לשניים הקודמים שלי, למרות שיש הבדלים ביניהם", אומר קלר. "אני לא מגדיר את עצמי כמוזיקאי, אלא כמלחין ומתפלל. השירים בדיסק הם תפילה שמוצאת ביטוי במוזיקה. הרי בעיניי, תפילה יכולה לצאת בכל אמנות – בציור, ריקוד או כל דבר אחר. אז כאן זה יוצא בניגון ושירה".

 

מדוע קראת לדיסק "אני נהר"?

 

"ר' נחמן מאומן אמר על עצמו 'אני נהר המטהר מכל הכתמים'. כשהוא אמר 'אני נהר', הכוונה שלו הייתה שהוא תמיד נמצא, אך משתנה כל הזמן. כך גם אנחנו - אנו פה, אבל מתפתחים".

 

ולאן כיוון הזרימה?

 

"לים. הים זו התורה, זו הגאולה. אני מאמין שאנחנו קרובים לגאולה, וככל שנהיה מודעים ומוכנים לכך, נקבל אותה בשמחה ובאהבה ולא נסתנוור מהאור הגדול שלה. הדיסק הזה מטרתו להביא אור לעם הזה, ואני מקווה שהוא יגיע לכמה שיותר חלקים בעם, ויוציא מהם את האור שבהם".

 

משה לוי, המפיק המוזיקלי של קלר מספר על קשיים שליוו את הקלטת האלבום. לדבריו, בתחילה ההקלטות נעשו בצפת, כאשר חבורת הנגנים הייתה מגיעה לעיר למספר ימים, ומקליטה באחד האולפנים את החומרים החדשים. אלא שאז התחילה המלחמה ולא ניתן היה להמשיך לעבוד שם. בסופו של דבר, עברה החבורה להקליט בבני ברק, שם סיימו את הדיסק.

 

"הייתה לנו מגמה לשפר את האיכות הטכנית של ההפקה המוזיקלית", הוא מספר. "הדיסק הזה הוקלט באופן מקצועי כך שגם בתחנות רדיו כמו רשת ג' יוכלו להשמיע אותו. אנחנו בהחלט רוצים להגיע קהל נוסף, שיתחבר לשירים האלה. בסופו של דבר כולנו יהודים וזה מדבר לכל אחד. השאיפה היא שהאלבום הזה יקרב את היהודים לקב"ה, ואת הקב"ה ליהודים".

 

הפצה: הינדיק הפקות

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אני נהר של שיבי קלר
עטיפת הדיסק
מומלצים