שתף קטע נבחר

האוצר נותן ארכה למשרדי הממשלה להכנת התקציב

מנכ"ל המשרד ירום אריאב הוציא חוזר למנכ"לי המשרדים שבו התבקשו להעביר לאוצר את הצעותיהם להידוק שיתוף הפעולה איתם בהכנת תקציב 2008 עד 15 באפריל

משרדי הממשלה לא נענו עד כה ליוזמת אגף התקציבים באוצר מלפני 10 שבועות להדק את שיתוף הפעולה איתם בהכנת תקציב 2008, למרות הכוונה לתת להם יד יותר חופשית בניהול התקציב. היום ניתנה להם ארכה נוספת של 15 יום להגיב על היוזמה.

 

הממונה על התקציבים קובי הבר הציע במחצית ינואר למשרדי הממשלה להעביר אליו הצעות לצמצום מספר התקנות התקציביות שלהם באופן שיחסוך מהם את מעורבות האוצר בכל שינוי קטן שיצטרכו להכניס ביעדי ההוצאות. המשרדים התבקשו להציע גם שינויים מבניים בתחומי המשק שבאחריותם.

 

הבר קצב להם מועד אחרון להגשת ההצעות, 31 במרץ שחל ביום א', אבל האגף לא קיבל עד כה את התגובות שציפה להן. מנכ"ל המשרד ירום אריאב הוציא אתמול חוזר למנכ"לי המשרדים שבו התבקשו להעביר לאוצר את הצעותיהם עד 15 באפריל, "כך שנוכל לבחון במשותף את שילובן במסגרת התקציב והמדיניות הכלכלית ל-2008".

 

הבר נסע בימים אלה לוושינגטון להשתלמות שתוכננה מראש והמנכ"ל אריאב ממלא את מקומו, גם כמי שהיה בעבר מראשי אגף התקציבים. בתוך כך אריאב מבקש להפריך את השמועות על שיבוש העבודה בצמרת האוצר כתוצאה מחקירת השר אברהם הירשזון.

 

"בניגוד לפרסומים שהופצו לאחרונה בתקשורת, תהליך הכנת תקציב המדינה יימשך בהתאם למועדים שתוכננו מראש", הודיע אריאב לעמיתיו המנכ"לים. פירוש הדבר - הכנת תקציב 2008 אמורה להתנהל בלוח זמנים קצר מהרגיל, בעקבות הנחיית השר הירשזון להניח את ספרי התקציב הבא על שולחן הכנסת לפני החגים.

 

האוצר נהג עד כה להגיש את התקציב לכנסת אחרי החגים ולאחר פתיחת כנס החורף, על פי החוק המחייב את הנחתו לא יאוחר מ-60 יום לפני סוף שנת התקציב. הביקורת הקשה שהוטחה באוצר על מכבש הלחצים שהוא מפעיל על הח"כים לאשר את התקציב וחוק ההסדרים בזמן קצר הניעה את השר לתת להם זמן סביר ללמוד את פרטי התקציב ולשתפם בהכנת חוק ההסדרים.

 

האוצר נערך לעבוד על תקציב 2008 בהתאם ולא ייסוג מלוח הזמנים החדש כך שהארכה

שנותן המנכ"ל למשרדים היא האחרונה ככל הנראה ומי שלא ישתף פעולה יפסיד.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים