שתף קטע נבחר

מאבטח נרצח במהלך שוד מרכול בחולון

שני חשודים הגיעו לסניף "חצי חינם" בחולון במטרה לבצע שוד ולאחר שנתקלו בהתנגדות המאבטחים, הרגו אחד מהם - יום טוב דואק מבת ים - וחטפו את אקדחו. דואק הותיר אחיו אישה ושלוש בנות ומהחברה בה עמד נמסר: "הכאב הנורא של המשפחה והחברים טבול בתחושת הכבוד וההערכה שנותרו כלפי אנשים במדינה הזו שעבודתם כבודם"

יום טוב דואק, מאבטח בן 56 תושב בת ים, נרצח הלילה (יום ו') במהלך שוד בסניף "חצי חינם" ברחוב המרכבה בחולון, שעה שבמקום היו עדיין לקוחות שטרם סיימו קניותיהם. החשוד בביצוע השוד נפצע אף הוא ונעצר על ידי שוטרי משטרת מרחב איילון, ומאוחר יותר הועבר לטיפול בבית חולים. במהלך האירוע היו בסניף לקוחות שלא הספיקו לסיים את קניותיהם.

 

סמוך לשעה אחת וארבעים בלילה נכנסו שני חשודים חמושים למתחם המרכול, ככל הנראה על מנת לבצע שוד. מחקירת המשטרה עולה כי עם כניסתם אל המתחם קפצו שניהם על דואק שעמד בכניסה, חבטו בו בראשו בחוזקה ולאחר מכן חטפו לו את האקדח. במשטרה בודקים האם דואק נהרג מהחבטות החזקות שספג או שנורה בידי השודדים, ובמכון לרפואה משפטית באבו-כביר בודקים את גופתו כדי להגיע לתוצאות ברורות.

 

לאחר שחטפו את האקדח החל אחד החשודים לירות אל עבר האנשים שהיו באזור ואילו חברו רץ לקופה הראשית, חטף את שק המזומנים וההמחאות מהקופאית הראשית ורק בשלב זה התנפלו עליו שאר המאבטחים וכמה מן האזרחים. חברו הבחין בכך, קפץ על האופנוע עימו הגיעו על המקום וברח. החשוד שנותר במרכול נפצע באורח בינוני עד קשה והועבר טיפול בבית החולים "שיבא" בתל השומר, שם הוא נותח.

 

מיד לאחר האירוע הגיע למקום צוות מד"א שהחל לטפל בפצועים. כעבור זמן קצר נאלצו אנשי הצוות לקבוע את מותו של דורק ובמקביל טיפלו בחשוד בירי כבן 30 שנדקר בחזהו. המאבטח הנוסף, שנחבל במהלך העימות, טופל אף הוא ופונה לקבלת טיפול בבית החולים וולפסון בעיר. שוטרים שהגיעו למקום בכוחות גדולים עצרו את החשוד, שנמסר להם על ידי עובדי המרכול.

 

במקביל פתחו כוחות משטרה בסריקות והקימו מחסומים בכבישים באזור, על מנת לנסות וללכוד את שותפו של החשוד שנעצר. במהלך החיפושים אף הוזנק מסוק משטרתי. עובדי חברת האבטחה היו אלו שהלכו לביתו של הנרצח, כדי למסור את הבשורה הקשה לבני משפחתו.


זירת הרצח. המאבטחים התנגדו - ונורו (צילום: אלעד כהן, משטרת ת"א)

 

האירוע התרחש כאמור בכלבו "חצי חינם", שנחשב לאחד המרכולים הגדולים באזור המרכז והינו בעל פידיון רב, במיוחד בתקופת החג. להערכת המשטרה, החשודים קיוו לשדוד הון רב מהסניף ולהתעשר - מאחר שכסף מזומן רב היה בסניף. בזמן האירוע נותרו במקום עשרות קונים שלא השלימו את קניותיהם לאחר שהסניף נסגר לקונים נוספים, ונאלצו לחזות בשוד האלים. מצלמות האבטחה בחנות הצליחו לתעד חלק מן האירועים והמשטרה לקחה את הקלטות לצורך חקירתה. 

 

חבריו של הנרצח: "הוא ידע לתת כבוד לאנשים"

מפקד מרחב איילון, ניצב משנה אהרון אקסול, סיפר ל-ynet: "על פי הידוע לנו עד כה, שני השודדים נכנסו דרך כניסת הספקים כשהם רעולי פנים, איימו באקדח (שהיה ברשותם מלבד זה שחטפו מדואק) על שני עובדים כדי שיפתחו להם, וכאשר הגיעו לכניסה לחנות התפתח בינם לבין המאבטחים קרב יריות קצר, במהלכו נורה ככל הנראה אחד המאבטחים ונהרג". אקסול סיפר עוד כי "לאחר מכן, שאר המאבטחים החלו להתנפל על היורים. אחד מהם נפצע באורח בינוני במהלך התגרה, ואילו השני נמלט מהמקום. כעת, כוחות גדולים מחפשים אחר אותו שודד".


אחרי הרצח. הלקוחות עדיין היו בסניף (צילום: ניב קלדרון)

 

דואק, שחגג לפני כחודש וחצי את יום הולדתו, הותיר אחריו אישה ושלוש בנות בגילי 32, 29, 18. הוא עבד בחברת האבטחה במשך כשנתיים וחבריו לעבודה סיפרו היום ל-ynet כי מדובר באדם שהיה אהוב על העובדים והקהל. "מדובר באיש שידע לתת כבוד לאנשים ולכן גם עמד בכניסה למרכול כדי לבדוק את הקונים", סיפרו חבריו. "עבודתו של דואק הייתה בעיקר כדי למנוע ממחבלים להיכנס למרכול ולא משודדים".

 

מנהל חברת האבטחה עמל בה עבד דואק אמר כי החברה ורשת "חצי חינם" מאחלות החלה מהירה למאבטח שנפצע ומוסורת את תנחומיהן למשפחה. זה דבר נורא לגשת למשפחה באמצע הלילה ולספר להם שיקירם נהרג. לא ייתכן שבערב חג, כשעם ישראל עורך את קניותיו והמאבטחים ערוכים על מנת לשמור על הקונים מפני אירועים חבלניים, שני ישראלים באים וקוטפים את חייו של מאבטח".

 

עו"ד ליאור אפשטיין, פרקליט החברה, הוסיף: "הכאב הנורא של המשפחה והחברים טבול בתחושת הכבוד וההערכה שנותרו כלפי אנשים במדינה הזו שעבודתם כבודם. מתגנבת ללב התחושה שאזרחי המדינה הפשוטים הם האחרונים שנותרו כאלה. הלוואי שנדע להחזיר כקהילה אחוז אחז בחזרה ממה שהעניק לכולנו המנוח יום טוב דואק".


פורסם לראשונה 30/03/2007 02:46

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: ניב קלדרון
המאבטח שנרצח, יום טוב דואק
צילום רפרודוקציה: ניב קלדרון
זירת הרצח. מאבטח אחד נהרג, השני נפצע
צילום: אלעד כהן משטרת תל אביב
צילום: אבי כהן
עו"ד ליאור אפשטיין
צילום: אבי כהן
מומלצים