שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: לשחזר קבצים שנמחקו עם תוכנה Recuva

  על האף שהשם שלה נשמע מצחיק בעברית, Recuva היא תוכנת חינם צעירה ושימושית שתציל את הקבצים שמחקתם בטעות מתוך סל המחזור. אבל היא עוד לא יציבה לחלוטין

  טעויות המחשב שאנו מבצעים בתום לב עלולות לעלות לנו ביוקר. כל משתמש מחשב חווה פעם אחת לפחות את תחושת החרטה האיומה שמגיעה שנייה אחרי שמוחקים בטעות קובץ עם מידע חיוני. שנייה של חוסר תשומת לב או אפילו חתול שהולך על המקלדת - והקובץ שעבדתם עליו שעות, נעלם - לנצח.

   

  בדיוק לשם כך המציאו תוכנות שחזור קבצים כמו ‭.Recuva‬ האמת ש‭Recuva-‬ הייתה נבלעת בים של תוכנות קטנות נוספות,

  אלמלא עמדו מאחוריה אותם מפתחים שהביאו לנו את ‭- CCleaner‬ התוכנה הזכורה לטוב לניקוי המחשב. Recuva מציעה את אותו העיקרון שליווה את המפתחים בעבר: ממשק פשוט.

   

  חלונות דורסת

  Recuva מסוגלת לשחזר קבצים שנמחקו מהדיסק הקשיח שלכם, גם לאחר שמחקתם אותם מסל המחזור. כאשר אתם מוחקים קובץ, חלונות מעבירה אותו למעשה לסל המחזור והוא נשמר שם למקרה שתתחרטו. לאחר שרוקנתם את סל המחזור או מחקתם את הקובץ, חלונות "מסמנת" את הקובץ כמחוק, ומסמנת את המקום שבו אוחסן בדיסק הקשיח כפנוי.

   

  אך בפועל חלונות לא מוחקת את תוכן הקובץ עצמו שקיים עדיין על הדיסק. רק כאשר תצרו קבצים חדשים ותזדקקו לשטח האחסון‭",‬תדרוס" חלונות את המידע האצור בקובץ שמחקתם.

   

  עוד לא מושלמת 

  כך למעשה נותר לנו חלון הזדמנויות קצר לשחזר קבצים גם לאחר שהם נמחקו מסל המחזור. התוכן שלהם קיים עדיין בפועל על הדיסק, וצריך רק להודיע למערכת ההפעלה לסמן אותם שוב כקבצים פעילים. Recuva

   

   יודעת לסרוק את הדיסק ולאתר את הקבצים שמסומנים כמחוקים, אך המידע שלהם עדיין קיים בדיסק הקשיח. מדובר במידע חלקי בלבד? אל דאגה, Recuva יודעת להתמודד גם איתו.

   

  התוכנה עדיין לא מושלמת ובחלק מהמקרים קרסה לחלוטין. אולם מהנסיון שלנו, אנחנו בטוחים שהמפתחים יפתרו את הבעיות הללו במהרה.

   

  המקצועניות נחלצות לעזרה 

  Recuva היא לא תחליף לתוכנות מסחריות ומקצועיות לטיפול בקבצים שנמחקו, שכוללות כלים חזקים בהרבה לשחזור המידע, גם אם מדובר במידע חלקי מאוד. מצד שני, המפתחים יודעים שאם יש תוכנות שמשתמשים יהיו מוכנים לשלם עבורן כל מחיר בכל זמן, הן בדיוק התוכנות האלה -

   

  שנחלצות לעזרת המשתמש בשעתו הקשה ביותר. Recuva מציעה את הכלי שלה בחינם, והוא בהחלט מספיק למשתמשים ביתיים שפשוט התבלבלו לרגע אחד גורלי.

   

  ‭ ‬‭Recuva 1.01

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים