שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יו"ר בית הנבחרים: "לא אשקוט עד שוב הבנים"
  ערב יציאתה של יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ננסי פלוסי, לסוריה וללבנון, היא אומרת כי תדרוש את שיחרור החיילים החטופים מאסד. בני המשפחות ביקשו ממנה "שתצליח להביא לפחות אות חיים". גם בני משפחות באומל וחבר מקווים להתפתחויות

  ננסי פלוסי, יושבת ראש בית הנבחרים האמריקני, אמרה הערב (א') כי לא תשקוט עד שהחיילים החטופים ישובו הביתה. במהלך נאום שנשאה בקבלת הפנים שנערכה לה בכנסת - היא הציגה את הדיסקיות של החיילים שניתנו לה על ידי בני משפחותיהם. אביו של אהוד גולדווסר אמר כי ביקש ממנה "שתשאל את אסד מה שלומם של שני השבויים שבידי החיזבאללה" לדבריו, היא הבטיחה שתזכיר את החטופים בכל מקום שאליו תגיע.

   

  גולדווסר סיפר בשיחה עם ynet כי הוא תומך בנסיעתה של פלוסי לסוריה והתייחס גם לליל הסדר שיתקיים מחר, הראשון ללא בנו אהוד: "יהיה מחר כיסא אחד ריק", אמר, "בסדרים קודמים - היה יותר שמח".

   

  ממלאת מקום נשיא המדינה, דליה איציק, פנתה לפלוסי והביעה תקווה כי ביקורה בסוריה "יבהיר לעם הסורי ולמנהיגות הסורית שעליהם לנטוש את ציר הרשע. ישראל שואפת לשלום. מי שידבר על שלום ויפגין כוונה כנה להשיגו ימצא בישראל אוזן קשבת". איציק הזכירה בדבריה גם את משפחתו של אלי כהן שהשתתפה באירוע והביעה תקווה שהביקור בסוריה יביא את אסד להסכים להעברת עצמות המרגל לישראל.

   

  בצהריים נפגשו בירושלים עם פלוסי בני משפחות החיילים החטופים, גולדווסר רגב ושליט והוריהם של גיא חבר וזכריה באומל. הפגישות התקיימו במשרד החוץ בירושלים, בנוכחותה של שרת החוץ, ציפי לבני. קרנית גולדווסר, אשתו של החייל החטוף אהוד, סיפרה בתום הפגישה שפלוסי נושאת עימה באופן קבוע את הדיסקית עם שמות החיילים: "היא סיפרה שהיא פותחת את פגישותיה בעולם בהציגה את הדיסקיות ובדברים על אודי וחבריו. אנחנו הבענו תקווה שתצליח להביא לפחות אות חיים מהפגישות שיהיו לה בלבנון. זה עוד לא סופי אבל כנראה שהיא תפגוש שם את ראש הממשלה, פואד סניורה, ואת יו"ר הפרלמנט הלבנוני, נביה ברי", הוסיפה גולדווסר.

   

  לדבריה, "היא מאוד התרגשה, וכך גם חברי קונגרס אחרים שהיו איתה. היא אמרה שזה מאוד סמלי, שהמשלחת מורכבת מנוצרים, יהודים וגם מוסלמי אחד".

   

  מוקדם יותר נפגשה פלוסי עם רינה חבר, אמו של החייל הנעדר גיא חבר, וכן עם יונה באומל, אביו של זכריה באומל,

  הנעדר מאז קרב סולטן יעקוב. חבר סיפרה: "אמרתי לפלוסי שהיא אשה אמיצה מאוד, שעומדת להיפגש לראשונה עם בשאר אסד. ביקשתי ממנה לפעול לקבלת אות חיים מבני כדי לקדם את שחרורו. הרי מה הסורים רוצים בסך הכל? שחרור של עשרה אסירים? התחושה שלי היא שהיא מתכוונת להעלות את הנושא בפניו, ואני מקווה מאוד שמכאן תהיה התפתחות כלשהי לקראת החזרתו של בני".


  פורסם לראשונה 01/04/2007 16:03

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פלוסי בכנסת. בדרך ללבנון
  צילום: רויטרס
  גולדווסר. העניקה דיסקית
  צילום: דודי ועקנין
  צילום: סבסטיאן שיינר
  באומל. נוכח בפגישה
  צילום: סבסטיאן שיינר
  חבר. ביקשה לפעול
  צילום: דודי ועקנין
  דליה איציק. תקווה
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים