שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  אטלס או הרקולס?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: במיתולוגיה מסופר על הרקולס שהיה חזק מאוד, כמו כן מסופר על אטלס אשר החזיק את כדור הארץ במו ידיו. שאלתי היא מי יותר חזק, הרקולס או אטלס? 

   

  תשובה: לגולש היקר שלום, לפי האגדה, הטיטן אטלס נשא על כתפו את כיפת הרקיע, ולא את הארץ, כעונש על שהשתתף במלחמת הטיטנים נגד האלים האולימפיים.
  (מקורו של דימוי אטלס כנושא כדור הארץ במנהגו של הקרטוגרף ההולנדי המהולל גררדוס מרקטור, 1512 – 1594, לעטר את ספרי המפות שלו בתמונת הטיטן אטלס עם כדה"א על שכמו; אלה היו האטלסים הראשונים) באחת מ-12 המטלות של הראקלס, הוטל עליו להשיג את תפוחי הזהב ששמרו עליהן ההספרידות, בנותיו של אטלס (לפי חלק מהמקורות).

   

  הראקלס פנה איפוא אל אטלס וביקש את עזרתו, ואטלס הסכים לבקש את התפוחים מבנותיו, אבל ביקש מהראקלס שיחזיק את הרקיע במקומו. הראקלס הסכים, העמיס את הרקיע על שכמו וחיכה לאטלס, שאמנם חזר עם התפוחים. אבל אז החליט אטלס כי מוטב לו שהראקלס ימשיך להחזיק ברקיע, ואילו הוא עצמו ישלים את המשימה ויביא את התפוחים למלך אווריסתאוס, וכך אמר להראקלס.  

   

  הגיבור השיב לו שיעשה זאת ברצון, אבל אם נגזר עליו לתמוך ברקיע לצמיתות, עליו להניח רפידה על כתפו, וביקש שאטלס יחזיק ברקיע בינתיים. הטיטן הסכים, נטל מהראקלס את משאו, והראקלס לקח את התפוחים והסתלק. מכאן שהראקלס היה חזק לפחות כמו אטלס, אבל ערמומי יותר ממנו.

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן .

   


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אטלס או הרקולס?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים