שתף קטע נבחר

ח"כ עזמי בשארה לחמאס: "לא לויתורים מהותיים"

בראיון לעיתון ירדני אמר יו"ר בל"ד כי ההבנות בהסכם מכה יקדמו את התהליך, "אך לא יובילו לדבר". הדברים נאמרו טרם הפירסום על כוונתו להתפטר מהכנסת

יושב ראש בל"ד, ח"כ עזמי בשארה, מזהיר את תנועת חמאס לבל תבצע ויתורים מהותיים בכדי לזכות בתמיכה בינלאומית. הדברים נאמרו בראיון שפורסם אתמול (יום א') ביומון הירדני "אל-ר'ד", עוד טרם הפירסום כי בכוונתו של בשארה להתפטר מהכנסת. בראיון מזהיר חבר הכנסת את הרשות הפלסטינית מפני גלישה לכאוס מדיני.

 

ח"כ בשארה קרא לממשלת האחדות הפלסטינית שהוקמה לאחרונה לעמוד בפני כל גלישה לכיוון של כאוס מדיני או הסדר בלתי צודק. לדבריו, "הבעיה הפלסטינית הפכה לסוגייה של קשרי חוץ ללא בעיות מוגדרות". בשארה אף לא שלל את האפשרות לפרוץ מלחמה אזורית שתכלול את סוריה, לבנון ואיראן.

 

בשארה הזהיר את החמאס מויתורים דוגמת מה שעשתה תנועת הפתח בשנות השבעים וכפי שאירע לדבריו במדריד ובאוסלו. "התעקשותה של התנועה לנהל את השלטון תחת הכיבוש ולהעניק ויתורים כדי שיתאפשר לה להמשיך ולהחזיק בו כבר פגעה בה". בשארה הוסיף עם זאת כי "יש להם די זמן כדי לתקן את הטעות הזו ולא להמשיך בה". לדבריו, חמאס תמיד היתה תנועה איסלאמית שהפכה לתנועת התנגדות, אך מעולם לא היתה תנועה לשחרור לאומי במובן המוכר של הביטוי.

 

במהלך הדברים התייחס בשארה בזהירות להסכם מכה, הקמת ממשלת האחדות וניסיונות ההתנעה מחדש של יוזמת השלום הערבית בפסגה בריאד. הוא אמר כי כל אלה עשויים להניב תזוזה במהלך המדיני, אולם בכל מקרה "הם לא יובילו לדבר".

 

"המהלך המדיני הפך למטרה בפני עצמה", אמר בשארה והבהיר כי בכל פעם שפורץ משבר באזור לטובת ארצות הברית או עקב כישלון שלה, מתחיל מסע של ביקורים באזור, כדי לנסות ולכסות על הכישלון האמריקני. "הערבים הגיעו לשלב שבו הם מעניקים ויתורים מתוך האמונה שתהליך השלום עדיין קיים, למרות שאין כל תרגום מעשי בשטח לכך".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
ח"כ בשארה
צילום: ניב קלדרון
מומלצים