שתף קטע נבחר

לפני החתונה: הטרמיטים אכלו את הדירה בת"א

בני זוג מרחוב פרישמן בתל-אביב גילו בביתם במהלך החג עשרות טרמיטים שאכלו כל דבר שעשוי מעץ. מדביר מקצועי מסביר כי החרקים המעופפים נמצאים בחולות מדרום לראשון לציון, אותם חולות נלקחים לבנייה ואז הטרמיטים מגיעים לבתי מגורים

"זה היה כמו סרט של אינדיאנה ג'ונס, הטרמיטים יצאו מכל חור". כך תיארו בהתרגשות אדווה וירון מרחוב פרישמן בתל-אביב, שזכו לביקור בלתי צפוי בדירתם - קן של טרמיטים שיצאו בהמוניהם מבעד למשקופי הבית והחלו לאכול כל דבר העשוי מעץ. "תוך זמן קצר היה פתאום ענן של נמלים עפות בתוך הבית", סיפרה אדווה. בני הזוג שיתחתנו מחר (יום ה') הזמינו לביתם מדביר מקצועי שפירק את המשקופים והזריק חומר הדברה ברצפה.

 

הטרמיט הוא חרק לבנבן דומה לנמלה, החי במושבות גדולות ומאורגנות באזורים חמים וטרופיים. הם ניזונים מתאית שבעצים, וגורמים נזקים כבדים לחקלאות, למבני עץ, לרהיטים ולכל דבר העשוי מעץ.


הטרמיטים אכלו את המשקופים (צילום: ירון)

 

בערב חג הפסח נכנס ירון לאמבטיה, כשלהפתעתו הבחין בעשרות חרקים מעופפים, שהתבררו בהמשך כטרמיטים. "הן התעופפו באמבטיה וכל הקיר היה שחור", הוא סיפר. "ירון החל לצעוק בהיסטריה כי הוא מפחד מחרקים וקרא לי לטפל בזה", סיפרה חברתו. "נכנסתי וראיתי את הנמלים, ריססתי את האמבטיה בחומר הדברה וחשבתי שזה נגמר".

 

אלא שזו רק היתה ההתחלה. ביום שישי, בשעה שהסתובבה בדירה, הבחינה אדווה בכמות אדירה של מעופפים נמצאים בכל פינה על אחד מקירות הבית. "בהתחלה לא שמתי לב, אבל משהו היה מוזר לי בזווית של העין. פתאום הרמתי את הראש וראיתי את כל המשקופים שחורים מנמלים, שממשיכות לצאת מתוך הסדקים".

 

המדביר פירק את המשקופים וקדח חורים באדמה, כדי לרסס בכל התעלות שבנו הטרמיטים. "אפשר היה לראות בתוך המשקופים המון ביצים של טרמיטים, הם התרבו בהמוניהם והחלו פתאום לצאת", סיפרה אדווה.

 

לדברי הרצל פורת, מחברת "אדיר הקוטל", הימצאות טרמיטים בבתי מגורים הפכה באחרונה לתופעה של ממש. "כל החולות של אזור ראשון לציון, פלמחים, אשדוד, ואשקלון נגועים קשות בטרמיטים. החול נלקח לבנייה ואז הטרמיטים מתפשטים לתוך הבתים, אוכלים משקופים, חלונות ודלתות. בכל יום אנחנו מוצאים דירות נגועות באזור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טרמיטים. ארכיון
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים