שתף קטע נבחר

משפחתו של ח"כ בשארה חזרה לישראל

בני משפחתו של יו"ר בל"ד, ח"כ עזמי בשארה, שעורר סערה עם יציאתו מהארץ, חזרו לישראל. בשארה עצמו שוהה באירופה ועדיין לא ברור אם שובה של אשתו ובניו מרמז שגם הוא עתיד לשוב בקרוב. במקביל, הגישו חברי מפלגתו בקשה להסרת צו איסור הפרסום בעניינו

האם ח"כ עזמי בשארה עומד לחזור לישראל? אשתו ובניו של יו"ר בל"ד, חבר הכנסת עזמי בשארה, שבו אמש (יום ד') לישראל מירדן. כך מסר חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה לאתר האינטרנט של העיתון הערבי-ישראלי "כול אל ערב". בשארה יצא לירדן ביום ראשון, ואתמול טס מעמאן לאירופה. עדיין לא ברור אם שובם של בני משפחתו מרמז על שובו הקרוב של הח"כ מבל"ד. במקביל, מבקשים במפלגתו של בשארה להסיר את צו איסור הפרסום בעניינו כדי להזים את חרושת השמועות. 

 

בטרם עזב את ירדן, נועד בשארה עם שר החוץ הירדני עבד אילה אל-חטיב. לפי דיווח בסוכנות הידיעות הירדנית עמון, השניים דנו בפרשה שבה מעורב בשארה וברעיונות שיש בהם כדי לשרת את היחסים בין ישראל לערביי ישראל. עוד דווח כי בשארה נועד עם ראש ממשלת ירדן לשעבר וסגן יו"ר הבית העליון של הפרלמנט הירדני, טאהר אל-מסרי. אל-מסרי נחשב לאחד המנהיגים הבולטים בקהילה הפלסטינית בירדן. 

 

העיתון הערבי-ישראלי א-סינארה היוצא לאור בנצרת, שחשף את דבר יציאתו של בשארה מהארץ, דיווח שלשום כי במהלך פגישתו של בשארה עם שר החוץ הירדני אל-חטיב ביקש ממנו השר הירדני לכבד את ריבונותה של ירדן. לפי הדיווח, הבין בשארה שירדן מעדיפה שהוא יעזוב את שטחה ולא יקיים בה מסיבת עיתונאים כפי שתכנן. זמן קצר לאחר פגישה זו עזב בשארה לאירופה, כאשר לפי מקצת הדיווחים פניו היו מועדות למדריד.

 

עוד דווח כי ח"כ בשארה ערך בדיקות רפואיות בעמאן בשל כאבים בכליותיו. בתום סיורו באירופה שייערך כחמישה ימים, צפוי בשארה לבקר בבחריין, שם ישתתף בוועידה "לאומית". במפלגתו של בשארה הבהירו בימים האחרונים שהוא עתיד לחזור לישראל עם תום לוח הזמנים שקבע לעצמו. אתמול ערך הוועד המרכזי של המפלגה ישיבה מיוחדת בנצרת, שבסופה נמסר כי הידיעות לפיהן יו"ר התנועה לא יחזור לישראל ועומד להתפטר מהכנסת אינן נכונות.

 

על-פי דיווחים שונים, בשארה תכנן לשלוח את מכתב התפטרותו מהכנסת באמצעות אחד מעמיתיו. בשארה נחקר בעבר מספר פעמים, בעקבות נסיעותיו לסוריה.

 

הדיווח על עזיבתו של בשארה עורר כצפוי סערה פוליטית. יו"ר הקואליציה, אביגדור יצחקי, אמר ל-ynet: "כקולגה - אני מבקש ממנו לא לחזור לישראל יותר. הוא הביא רק נזק לערביי ישראל. עדיף שיישאר איפה שהוא נמצא". יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, אמר כי "עזמי בשארה עירער את הריקמה העדינה בין יהודים לערבים במדינת ישראל. אם אכן הוא יסתלק מהזירה הפוליטית זה רק יועיל לכולם".


פורסם לראשונה 11/04/2007 23:52

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עזמי בשארה
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים