שתף קטע נבחר

השר הירשזון נחקר ברביעית בפרשת ניל"י

השר הסביר במשך שש שעות את עמדתו בפרשת המעילה בעמותת ניל"י של הסתדרות העובדים הלאומית. כבר אחרי החקירה הקודמת, במהלך חול-המועד, העריכו במשטרה: יש די ראיות לכתב אישום. בינתיים נעדר הירשזון מאירועים פומביים - וגם "מצעד החיים" בסימן שאלה

בפעם הרביעית התייצב הבוקר (יום ה') שר האוצר, אברהם הירשזון, מול חוקרי היחידה למאבק בפשיעה כלכלית בלוד, כדי להשיב לשאלותיהם בפרשת ניל"י. במהלך החקירה, שנמשכה כשש שעות, הגיב השר לחשדות המיוחסים לו: גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים וכן רישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

כבר לאחר חקירתו השלישית, שהתקיימה במהלך חול-המועד פסח, אמרו גורמי משטרה המקורבים לחקירה כי גובש די חומר לכאורה נגד הירשזון, שאמור לסלול את הדרך להגשת כתב אישום.

 

לדברי הגורמים, בידי המשטרה היו די ראיות עוד לפני החקירה. מטרת החקירה, אם כן, היא בירור של מספר פרטים להשלמת התמונה ולקבלת תגובתו של הירשזון לעניין החשדות נגדו.

 

שר האוצר עצמו מוסיף להכחיש את החשדות. בנוגע לכספים אשר הגיעו לחשבונו, הוא טוען שאלה הועברו אליו מבנו עופר וכן מקרובת משפחה שמתגוררת בשווייץ, וסייעה לו בזמן שאשתו הייתה חולה.

 

החקירה, כזכור, נפתחה בעקבות חשדות למעילה בעמותות ובארגונים הקשורים בהסתדרות העובדים הלאומית, שבראשה עמד בשעתו שר האוצר. על פי החשדות, מעורב בפרשה גם בנו של שר האוצר, עופר הירשזון. גם בפעמיים הקודמות נחקר הירשזון במשך שבע שעות בכל פעם.

  

על-פי החשד - עמותות ההסתדרות הלאומית שימשו צינור להעברת כספים במרמה לבכירים בארגון, שבראשו עמד הירשזון במשך שנים רבות. עד עתה ידוע על חקירה המתנהלת נגד עמותת ניל"י, "מצעד החיים", קרן וולקר (המעניקה מלגות לסטודנטים נזקקים) וקרן הפנסיה יובלים.

 

בינתיים נעדר הירשזון מאירועים פומביים, כמו ממסיבת העיתונאים שקיים אתמול נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר. נראה שהשנה הוא ייעדר גם מ"מצעד החיים" בפולין.


פורסם לראשונה 12/04/2007 09:25

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד חקירה: הירשזון
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים