שתף קטע נבחר

האם הספאם הורג את הדואר האלקטרוני?

על פי דו"ח חדש של IDC, דואר הזבל האלקטרוני פוגע מהותית ביעילות האימייל לצרכים עסקיים ומניע חברות לבחון ערוצי תקשורת חלופיים כמו VoIP ומסרים מידיים

האם התרחיש הפסימי אשר מומחים מתריעים מפניו כבר שנים מתחיל להתממש? אפשרות זו עולה בדו"ח חדש של חברת המחקר IDC.

 

על פי הדו"ח, דואר הזבל האלקטרוני, אשר שיעורו צפוי לגדול השנה ולהקיף את רובן המכריע של ההודעות הנשלחות ברחבי העולם, פוגע מהותית ביעילות האימייל לצרכים עסקיים. האפקטיביות של תוכנות לסינון ספאם פחתה עקב השתכללות דרכי ההפצה של הזבלנים ועובדים מוצאים את עצמם מבזבזים יותר ויותר זמן על מחיקת הודעות לא רלוונטיות.

 

ב-IDC מציינים כי הגאות של הספאם והאטרקטיביות של שיטות חלופיות לתקשורת בין משתמשים כמו מסרים מידיים, SMS ושיחות טלפון באינטרנט (VoIP), בעיקר בקרב צרכנים צעירים ועובדים, יקשו על הדואר האלקטרוני לשמר את מעמדו כשיטה התקשורת האלקטרונית המועדפת לצרכים פרקטיים.

 

המצב חמור עד כדי כך, שחברות רבות החלו לבחון שיטות חלופיות לתקשורת בארגונים. כמעט 97 מיליארד הודעות דואר אלקטרוני נשלחות מדי יום, ויותר מ-40 מיליארד מתוכן הן דואר זבל, על פי IDC. "זו השנה הראשונה בה היקף הספאם עולה משמעותית על דואר אלקטרוני שנשלח על ידי משתמשים אנושיים", נכתב בדו"ח (חברות לסינון ספאם טוענות זה זמן רב כי שיעור דואר הזבל האלקטרוני עולה על 80 אחוז).

 

"שיעור הספאם גדל במהירות בזכות ההצלחה של דואר הזבל האלקטרוני מבוסס תמונות העוקף את מסנני האנטי ספאם, ועקב הישגי הספאמרים המזייפים את כתובת השולח, וגורמים לאחוז קטן (אך משמעותי מבחינתם) של משתמשים לפתוח את ההודעה.

 

לא כולם מסכימים

פול הנרי, סגן נשיא בחברת אבטחת הדואר האלקטרוני Secure Computing, אמר לאתר TechNewsWorld כי בעוד מספר המשתמשים בדואר אלקטרוני גדל, שיעור המסרים הנשלחים בדואר אלקטרוני קטן, ובמקביל גדלה הפופולריות של ערוצי התקשורת החלופיים.

 

IDC ממליצה לספקיות דואר אלקטרוני וארגונים לשקול לראות בדואר אלקטרוני ערוץ אחד מיני כמה לצורך תקשורת עם עובדים ולקוחות. הדו"ח ממליץ לחברות ליישם מספר שכבות של הגנה נגד ספאם, כולל תוכנה שולחנית, התקני רשת ושימוש בשירותים חיצוניים, ובמקביל לפתח ערוצים חלופיים כמו מסרים מידיים ו-VoIP.

 

לא כולם מסכימים עם ההערכה כי הדואר האלקטרוני דועך. אנדרו ג'קווית, אנליסט בחברת יאנקי גרופ, סבור כי הדואר האלקטרוני חשוב יותר מאי פעם, ועל אף שהספאם פוגע בפרודוקטיביות שלו, הוא לא פגע באטרקטיביות, הוא אמר ל- TechNewsWorld.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק
כמות בלתי נסבלת של ספאם
צילום: גטי אימג' בנק
מומלצים