שתף קטע נבחר

סוריה: בלי שלום, ההתנגדות תשחרר את הגולן

שר ההסברה הסורי הסביר כי סוריה מעוניינת בשלום, אך "אם ישראל תדחה את יוזמת השלום הערבית, ההתנגדות תהיה הדרך היחידה לשחרור הגולן". על ביקור איברהים סולימאן בישראל: "הוא לא מייצג אף גורם סורי"

"אם ישראל תדחה את יוזמת השלום הערבית, ההתנגדות תהיה הדרך היחידה לשחרור הגולן". כך מזהיר הערב (יום ב') שר ההסברה הסורי, מוחסן בילאל, במסיבת עיתונאים שכינס בדמשק.

 

השר הסורי הסביר כי לארצו יש אינטרס בחידוש שיחות השלום עם ישראל, בחסות אמריקנית ורוסית. "סוריה רוצה להגיע לשלום כולל והוגן", הוסיף. עם זאת, בחר לציין גם כי "ההתנגדות שמורה לכל עם אשר חי תחת כיבוש. כך בלבנון, בפלסטין ובעיראק. יש לשחרר את כל שטחי ערב הכבושים". בילאל האשים את ישראל בזריעת חוסר יציבות במזרח התיכון. "סוריה תוחמכת בהקמת מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים", הסביר.

 

עוד התייחס בילאל לביקורו של האזרח הסורי-אמריקני, איברהים סולימאן, בישראל. סולימאן התפרסם כמי שהגיע להסכם הבנות משותף עם איש משרד החוץ לשעבר, אלון ליאל, בנוגע לשלום בין ישראל לסוריה. "אין לנו שום קשר לביקור", הבהיר בילאל. "איש לא בחר בסולימאן לייצג את סוריה. הוא לא מייצג אף גורם סורי אין זו דרכנו לקיים משא ומתן בחשאי".

 

ובתוך כך, הודיעה היום דמשק כי בכוונתה לארח ועידה בינלאומית כדי לדון ב"סיקור התקשורתי של הבעיה הפלסטינית ובזכותה של איראן להחזיק בטכנולוגיה גרעינית למטרות שלום".  בילאל אמר לעיתונאים כי "הוועידה תדון במספר מחקרים סביב הסיקור התקשורתי הערבי – בין (הדרישות) המקצועיות לבין המחוייבות לסוגיות הלאומיות, וכן תפישת תרבות ההתנגדות בתקשורת הערבית". שר ההסברה הסורי הוסיף כי 350 אנשי תקשורת, הוגי דעות ופוליטיקאים ישתתפו בוועידה שתתכנס בראשותו של נשיא סוריה, בשאר אסד, ב-30 באפריל. ועידה זו החלה בראשונה בטהראן בשנת 2002.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההתנגדות שבדרך. בילאל
צילום: איי אף פי
לא הוסמך למגעים. סולימאן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים