שתף קטע נבחר

סופית: קצב יבקש להאריך הנבצרות

עם זאת, פרקליטיו של הנשיא סבורים כי חומר החקירה אינו מצדיק יציאה לנבצרות. "היינו יכולים להגן על תפקידו בוועדת הכנסת ובבג"ץ, לאור העובדה שחומר החקירה מחורר ככברה", סיפר פרקליטו, עו"ד אברהם לביא

נשיא המדינה, משה קצב, יבקש בימים הקרובים מוועדת הכנסת להאריך את תקופת נבצרותו - כך אישרו אמש (יום ג') ליאור קצב, אחיו של הנשיא, ופרקליטיו. לדברי ליאור קצב, הנשיא יבקש נבצרות עד להחלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בנוגע להגשת כתב האישום, לאחר השימוע שיערוך לנשיא ב-2 במאי.

 

ההחלטה התקבלה אחר הצהריים בתום התייעצות פנימית של הנשיא ומקורביו, בהם גם פרקליטיו. עו"ד אברהם לביא, אחד מפרקליטיו של קצב, אמר לynet: "הנשיא החליט - בהתאם להתחייבותו לבית המשפט העליון - להמשיך את תקופת הנבצרות. ואולם במבט לאחור, לאחר שעיינו בכל חומר החקירה, פרקליטי הנשיא - יחד איתי - תמימי דעים כי הנשיא היה צריך להמשיך לכהן בתפקידו ולא לבקש נבצרות. אנחנו סבורים שהיינו יכולים להגן על תפקידו בוועדת הכנסת ובבג"ץ, וזאת לאור העובדה כי חומר החקירה מחורר ככברה".

 

דברים דומים אמר עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של קצב, לפני שבועות ספורים בראיון ל-ynet. ביום שני הבא תסתיים תקופת הנבצרות הזמנית של הנשיא, שעליה הוכרז ב-25 בינואר השנה. החוק מאפשר נבצרות של שלושה חודשים, וכשתקופה זו תמה, נדרשת ועדת הכנסת להאריכה, אם הנשיא מבקש זאת.

 

הדיון שבו אישרה ועדת הכנסת את הנבצרות היה סוער ביותר. אחדים מבין חברי הוועדה סברו כי יש להדיח את הנשיא ולא לאשר את נבצרותו, ואחרים – שדעתם התקבלה בסופו של דבר – סברו כי יש לאשר את בקשתו של הנשיא לנבצרות. תהליך ההדחה שהתנהל בד בבד הסתיים בלא כלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא קצב. יבקש נבצרות
צילום: חיים צח
מומלצים