שתף קטע נבחר

יוצרים מציגים: אמנות אקולוגית למען הכדור הגווע

עשרות אמנים וצלמים מישראל ומהעולם, הלוקחים חלק בתערוכה "גיצים" שתוצג השבוע באירוע יום כדור הארץ, מציעים פרשנות פרטית לסביבה ההולכת ומשתבשת. היצירות? בפינה לשיפוטכם

כמעט ארבעה עשורים חלפו מאז יום כדור הארץ הבינלאומי  צוין לראשונה, בשנת 1970, בסדרת הפגנות המוניות בארצות-הברית. מאז, מדי שנה ב-22 באפריל, הוא מלווה באירועים ברחבי העולם, ובשנים האחרונות גם בישראל. השנה, את נבואות הזעם על כיליונו הממשמש של הכדור, הדיווחים על ההתחממות הגלובלית ומזג האוויר המשובש שהפכו לחלק מסדר היום של כולנו, יגבה אירוע שיזמה עמותת "פורום ישראלי לאמנות אקולוגית" - בניסיון להתריע על המצב ולגרום לאורחיו להסביר את פניהם לסביבה.  

 
 

 

וכך, ביום שישי הקרוב, יתייצבו בסינמטק התל-אביבי עשרות יוצרים, אקולוגים, דוברים, פעילי סביבה ואחרים, כדי לקחת חלק ב"אירוע חווייתי שמטרתו להעלות את המודעות הסביבתית של הציבור בישראל", מסבירה מנכ"לית הפורם שי זכאי, אוצרת ויוזמת האירוע. "בין היתר במסגרת היום תוצג התערוכה הבינלאומית

"גיצים", שבה משתתפים כ-30 אמנים המגיבים למושג 'שיבוש' בעקבות השפעת מלחמת לבנון השנייה על הטבע. במקביל, יוקרנו עבודות וידיאו-ארט קצרות המציגות רעיונות לא שגרתיים של אמנים אקולוגים ומבט מקורי על הסביבה שבה אנו חיים". 

 

לצד היצירות, תארח רחבת הכניסה לסינמטק צמד מיצבים סביבתיים שביצירתם ייקחו חלק באי האירוע, האחד מאת דורית דרורי שתבנה ספירלה מ-360 גזעי עצים שנשרפו במהלך המלחמה ו-360 שתילים שיחולקו לקהל, והשני מאת איתן קדמי שייצור מעגל סמלי צבעוני. "כחת מתפיסת העולם שלנו, פירוק המיצבים וניקוי הרחבה ייערכו בשיתוף הקהל", מציינים היוזמים בחיוך.

 

קרנית גולדווסר, מהנדסת סביבה במקצועה ואשתו של החטוף אודי גולדווסר, תפתח את האירוע, ותספר על אהבת הטבע של אודי ופעילותו למען הסביבה. "הפעילות הרוחנית ביום כדור הארץ, יוגה, צ'י קונג, מדיטציה מודרכת, תפילה המונית לשלום הסביבה והפלנטה ומיצבי האמנות, יוקדשו גם להחזרתם המהירה של החטופים", מסכמים המארגנים.

 

  • אירוע יום כדור הארץ 2007, שישי 20.4 מ-10:30, סינמטק תל-אביב

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל נעמן
צילום: אלכס טולנד
צילום: אביבה רחמני
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים