שתף קטע נבחר

תוספות לקצינים, ומה עם המילואימניקים?

בעקבות הודעת צה"ל להעלות את שכרם של אנשי הקבע, אומרים חיילי המילואים: "גם אנחנו רוצים תוספת". בפורום החפ"שים אמרו: "צה"ל ממשיך להקצות משאבים רבים לתנאיי שירות לאנשי הקבע, שרובם אינם קרביים". גם הקצינים שיקבלו תוספת שכר אומרים כי מדובר ב"שינוי קוסמטי בלבד"

שוב שכחו את חיילים המילואים: בתנועת המילואים בלת"ם קראו הערב (יום ה') לרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, לתגמל גם את אנשי המילואים. הקריאה באה לאחר שצה"ל הודיע כי כבר בחודש הקרוב יקבלו אנשי קבע, בעיקר נגדים וקצינים זוטרים, תוספת בגובה 15 אחוזים לשכרם.

 

חיילי המילואים אמרו: "גם אנחנו רוצים תוספות שכר". בנוסף, הם ביקרו את ההחלטה של קצין מילואים ראשי, שנחשפה לראשונה ב-ynet, להקים מועצה ציבורית לבחינת מערך המילואים, במקום לחפש דרכים יעילות לתגמל אותם.

 

גם בפורום החפ"שים, זועמים על החלטת צה"ל: "בצה"ל לא השתנה דבר. למרות המלחמה ושנים של הזנחה, עושק וניצול ציני של המשרתים במילואים, צה"ל ממשיך להקצות משאבים רבים לתנאיי שירות לאנשי הקבע, שרובם אינם קרביים. זאת בזמן שהוא מתעלם מהבעיות האמיתיות של המשרתים במילואים, כי הם אלה שנלחמים".

 

עוד נמסר מפורום הח"פשים כי "מחר, כשנבוא שוב לכנסת ונדרוש חוק מילואים הוגן שיתגמל וייתן הגנה אזרחית למשרת במילואים ולמשפחתו, שוב ידחו אותנו לעוד שלוש שנים ויזכירו לנו שאין תקציב. הגיע הזמן לסדר עדיפות אחר לפני שיהיה מאוחר מדי".

 

קצינים בצה"ל: זה שינוי קוסמטי 

גם קצינים בצה"ל הביעו את אי שביעות רצונם מהסכם השכר החדש. "אין חדש תחת השמש. מבטיחים לנו שיפור משמעותי של השכר, אבל בפועל, זה שינוי קוסמטי בלבד", אמר קצין המשרת בקריה.

 

המהפכה לכאורה שאותה מציג צה"ל, ואף מייחס את זה לרמטכ"ל הנוכחי, נמצאת על שולחן הדיונים של ראש אגף משאבי האנוש, האלוף אלעזר שטרן, כבר חודשים ארוכים - עוד מימי הרמטכ"ל הקודם, דן חלוץ. האלוף שטרן ערך משא ומתן מול אלי כהן, הממונה על השכר במשרד האוצר, שעיקרו הסטת משאבים רבים יותר לטובת משכורות הקצינים הזוטרים, שצה"ל רוצה שימשיכו בשירותם הצבאי.

 

בצה"ל אומרים שעל פי ההסכם, קצינים בדרגת סרן הם הנהנים העיקריים של התוכנית. האמנם? על פי התוכנית הם יקבלו מענק בשווי שתי משכורות שנתיות נוספות, המהווה על פי צה"ל תוספת שכר של 15%. בפועל, מדובר רק בקצינים בדרגת סרן עם וותק של שלוש שנים לפחות. בפועל המענק יינתן רק פעם אחת, מכיוון שרוב הקצינים בדרגת סרן מקודמים בדרגה לאחר ארבע שנים.

 

כלומר, קצין בדרגת סרן יקבל לאורך כל תקופת הדרגה מענק חד-פעמי של כעשרת אלפים שקל ברוטו. לגבי קצינים בדרגת רב-סרן מבטיחים בצה"ל לעלות את משכורתם ב-5.5%. כך שרב-סרן שמשרת בקרייה בתל-אביב ומקבל משכורת של 5,000 שקל, יקבל כל חודש תושבת של 250 שקל ברוטו.

 

קצינים בדרגת סגן-אלוף יהנו מ-5% תוספת שכר חודשית ואילו תתי אלופים ואלופים - יאלצו להסתפק ב-1% תוספת. בצה"ל מסבירים כי מקור התקציב הוא פנימי ופועל יוצא של פעולות כגון צמצום מסגרות, פיטורין, האטת קידומים, העלאת גיל הפרישה ועוד. אגב, הנגדים בצה"ל, יאלצו להמתין בינתיים, מכיוון שמשרד האוצר טרם אישר את התוספות הכספיות אותם הוא מתעד להעניק להם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
לא יקבלו תוספת. המילואימניקים
צילום: אפי שריר
מומלצים