שתף קטע נבחר

אילון: "אסור לאפשר מנהיגות חלולה בעבודה"

נאומו של אהוד ברק, בו טען כי המלחמה האחרונה בלבנון הוכיחה שאין תחליף לנסיון בהנהגה, הקפיץ את מתחריו בפריימריז. אופיר פינס: "מדהים כיצד אדם עם ניסיון רע מתהדר בכישלונות כביתרון. מפלגת העבודה לא צריכה להתפשר על מנהיגות שנכשלה בהתנהלות"

המתקפה החריפה מצד יריביו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, נמשכת גם היום (ו'). חבר הכנסת עמי אילון, שיתמודד מול ברק על תפקיד יו"ר מפלגת העבודה בפריימריז שייערכו בחודש מאי, הזהיר במסגרת מפגש פעילים כי "אסור להציב בראש המפלגה מנהיגות חלולה שלא מציגה עמדות ברורות ומעדיפה עמימות על פני בהירות".

 

"רק מנהיגות שאומרת אמת ואינה בוחרת בתדמית על פני תוכן, תוכל להחזיר את אמון הציבור למפלגת העבודה ואת מפלגת העבודה לשלטון", הוסיף אילון הנחשב, לצד ברק, כמועמד המוביל לניצחון ב-28 במאי.

 

בדבריו אמש, אחרי תקופה ארוכה של שתיקה, תקף ברק גם שר הביטחון עמיר פרץ על אחריותו לכשלי מלחמת לבנון השניה. "כשישקעו ענני האבק מעל מסקנות ועדת וינוגרד והפרוטוקולים, ירחף מעל הכל לקח אחד: במדינת ישראל אין תחליף לניסיון", אמר ברק, שהגדיר את המלחמה ככישלון. "דן חלוץ הוא אחד האנשים המוכשרים שיש לנו, עמיר פרץ הוא אדם מוכשר וכך גם אולמרט. היו להם כוונות טובות ואם קרה להם מה שקרה, פירושו שגם בדרגים האלה דרוש יותר ניסיון".

 

חבר הכנסת אופיר פינס, שתקף אתמול את ברק על שתיקתו, הגיב היום על הדברים שאמר הרמט"כל וראש הממשלה לשעבר בכנס הזיכרון השנתי לחללי הפנימייה הצבאית שליד בית הספר הריאלי בחיפה. "מדהים כיצד אדם עם ניסיון רע מתהדר בכישלונות כביתרון. מפלגת העבודה לא צריכה להתפשר על מנהיגות שנכשלה בהתנהלות, בלקיחת האחריות ובדוגמה האישית".

 

לאחר אותו נאום תקף פרץ בשיחה עם ynet את ברק. "לא ראיתי שהניסיון שלו מנע את מדיניות עצימת העיניים בלבנון", אמר שר הביטחון, כשהוא רומז. הקונספציה שהתחילה בימיו של אהוד ברק, היא זו שהביאה לתהליך שבסופו של דבר התעוררנו למציאות בה חיזבאללה מחומש, מצוייד ויושב על גדרותיה של מדינת ישראל במחפורות שנבנו במשך שנים".

 

פרץ מתח ביקורת על המדיניות החד-צדדית שהוביל ברק: "אין בכלל ספק שתפיסת המדיניות החד-צדדית, שהתחילה באופן שבו יצאנו מלבנון, היא תפיסה שהובילה אותנו לכישלון אחר כישלון. אין שום קשר בין ההחלטה לצאת מלבנון, ובין הדרך שבה יצאנו מלבנון. העובדה שהתמונות שנצרבו בדעת הקהל, גם בישראל וגם במדינות באזור, היו התמונות של צה"ל שיוצא ללא הסכם, ללא העברת הדגל לשום גורם שלוקח אחריות, וחיזבאללה נכנס אל הוואקום שנוצר".

 

נוכח דבריו של ברק והתגובות החריפות שבאו בעקבותיהם מצד פרץ, אילון ופינס, ברור כי בשלב זה של הקמפיין במפלגת העבודה הוסרו הכפפות ורוב המועמדים פועלים כמעט בחזית אחידה כדי לנסות ולבלום את ברק.

 

למרות כל זאת, הסקרים השונים מציגים תמונה שונה. סקר שפורסם היום בידיעות אחרונות מראה כי ברק מתחזק ומצליח לסגור פערים, ואולם סקר שנערך על ידי מטהו של עמי אילון מראה כי תמונת המצב דומה למה שהיה לפני שבועות אחדים וכי למעשה אילון עדיין מוביל בפער קטן. בשבועות הקרובים תתחיל להתבהר התמונה אולם מכל מקום ברור מבדיקת רוב הסקרים שנערכו לאחרונה כי ח"כ אופיר פינס נחלש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון ופרץ. חזית מול ברק?
צילום: תומריקו
ברק. "מנהיגות חלולה"
צילום: דורון גולן
פינס. "מתהדר בכישלון כיתרון"
צילום: ירון ברנר
מומלצים