שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: בשארה נועד עם שר החוץ המצרי בקהיר
  יו"ר תנועת בל"ד, ח"כ עזמי בשארה, נועד עם שר החוץ של מצרים, אחמד אבו אל-רייט, בקהיר. על הפגישה דיווח אתר האינטרנט המקורב לתנועה, "ערב 48". לבשארה התלווה חברו לסיעה, ח"כ ואסל טהא. השניים שוחחו עם אל-רייט על ההתפתחויות באזור, ובין השאר על היוזמה הסעודית
  יו"ר תנועת בל"ד, ח"כ עזמי בשארה, וחברו לתנועה, ח"כ הכנסת ואסל טהא, נועדו היום (שבת) בקהיר עם שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-רייט - כך דיווח אתר האינטרנט המקורב לתנועה "ערב 48".

   

  לפי הדיווח, קיבל שר החוץ המצרי את השניים במשרדו הבוקר. במהלך הפגישה שנמשכה כשעה דנו הנוכחים "בהתפתחויות המדיניות האחרונות באזור, במאמצים הדיפלומטיים האחרונים וכן ביוזמת השלום הערבית. כן הוחלפו דעות באווירה של הבנה וכבוד הדדי". עוד צוין כי שני חברי הכנסת הגיעו לקהיר שלשום במסגרת ביקור שבו ייוועדו עם גורמים רשמיים ועממיים, בנוסף לפגישות עם אנשי רוח ותרבות.

   

  במאמר שפרסם בעיתון הירדני "אל-ראי", תקף ד"ר פהד אל-פאנק את בשארה על כך שאינו חוזר לישראל, כדי להיאבק על גורלו לטובת כלל הציבור הערבי. "אילו היתה סוגיית הגירתו או גירושו של עזמי בשארה בבחינת סוגיה אישית, כי אז היו מקדימים אותו רבים מקרב ערביי הפנים (הכוונה לישראל - ר.נ.) ויוצאים כדי לבנות את עתידם בעולם הערבי. ואולם הפעם, סוגיה זו מהווה צומת דרכים בכל הקשור לגורלו של המיעוט הערבי בישראל.

   

  "התירוצים והצידוקים שמביא עזמי בשארה כדי להסביר את עמדתו אינן חלות עליו לבד, אלא על כל חברי הכנסת הערביים ועל כל האזרחים הערבים בישראל אשר מהווים קוץ בצווארה של ישראל שרוצה להיות מדינה יהודית ולא מדינת כל אזרחיה. פירושו של דבר שהתפטרותו של בשארה ויציאתו או הוצאתו באופן סופי מישראל מהווה סממן לעתיד הערבים בישראל.

   

  "למרות הסיסמאות הלאומיות והקולות הרמים, זה בדיוק מה שרוצה ישראל - להיפטר מערביי הפנים כדי להפוך למדינה יהודית הלכה למעשה, גם אם הדבר סותר את היותה האי הדמוקרטי היחידי במזרח התיכון, כפי שהיא טוענת. בשארה מוכרח לשוב לישראל, להתמודד עם גורלו באומץ ולהפוך את משפטו למשפט הדמוקרטיה הישראלית המזויפת ובעלת הגזענות המוכחת... עמידה איתנה בפלסטין היא ערך לאומי, ערבי וערך של כבוד".

    

  בית משפט השלום בפתח-תקווה התיר ביום ראשון שעבר לפרסם שמתנהלת חקירה נגד בשארה. עם זאת, בית המשפט לא התיר לפרסם פרטים על החקירה. השופטת בדיון אמרה: "כל חשיפה שלא בעיתה עלולה לפגוע בצורה ממשית בהתקדמות החקירה וגם בזכויות נחקריה".

   

  ביום רביעי השבוע הודיע ח"כ גלעד ארדן (ליכוד)כי יגיש הצעת חוק שלפיה חברי הכנסת יוכלו להדיח ח"כ מכהן, אשר הוגש נגדו כתב אישום ואולם הוא בחר שלא להופיע להליכי המשפט. ארדן יגיש את ההצעה לכנסת בימים הקרובים, בעקבות פרשת החקירה נגד בשארה. "עלול להיווצר מצב שכנגד ח"כ בשארה יוגש כתב אישום, ואולם הוא לא יופיע להליכי משפטו בשל היותו בחו"ל ולמעשה, באופן אבסורדי, הוא יישאר חבר כנסת אפילו עד תום הקדנציה", הסביר ארדן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים