שתף קטע נבחר

מילואימניקים: "יום ההוקרה - טפיחת שכם מזויפת"

בעוד כעשרה ימים אמור להתקיים יום ההוקרה למערך המילואים, ואולם הארגונים המייצגים את המילואימניקים פנו לשר יעקב אדרי בקריאה לבטל את מה שהם מכנים "'ימי הוקרה' חלולים עם נאומים יפים וטפיחות שכם מזויפות, במקום קידום חקיקה שתסדיר ותבטיח את ביטחונם ורווחתם של המילואמיניק ובני ביתו"

ארגונים של חיילי מילואים קוראים לבטל את יום ההוקרה למערך המילואים שאמור להתקיים בל"ג בעומר, שיחול השנה ב-6 במאי, בטענה כי המדינה אינה עושה די על מנת לחזק את אלה הנושאים בנטל. "אין כל צורך ביום מילואים חסר תוכן משמעותי, המשמש עלה תאנה לאי עשייה", כתבו אירגוני המילואימניקים "פורום החפ"שים" ותנועת "בלת"מ" במכתב ששיגרו לשר יעקב אדרי המשמש יו"ר ועדת השרים לענייני טקסים וסמלים.

 

גם לאחר המחמאות הרבות שקיבלו חיילי המילואים לאחר מלחמת לבנון השנייה מכל ראשי המדינה ומערכת הביטחון, נראה כי בקרב המילואימניקים עדיין שוררת תחושה קשה בכל הקשור להתייחסות אליהם מצד המדינה. רק באחרונה התברר כי חוק המילואים החדש שיוצג בקרוב בממשלה אינו נושא כל בשורה. בין השאר התברר כי קיצור השירות המיוחל יחול - במקרה הטוב - במרס 2010. כמו כן, עדיין קיימים פערים בתגמול אנשי המילואים, מילואימניקים נקראים למשימות ללא הכשרה מתאימה ועדיין לא צומצמו בעיות המחסור בציוד - עניין שבלט במלחמה.

 

 

לאור בעיות אלה ואחרות קוראים שני ארגוני המילואים לשר אדרי לבטל את יום מערך המילואים, שאמור להתקיים זו השנה הרביעית. "גם השנה מתוכננים טקסים ואירועי הצדעה שונים ללא בשורה אמיתית וללא כל עשייה משמעותית לחיזוק מערך המילואים וחייליו", כתבו נציגי האירגונים.

 

באחרונה פורסמה ב-ynet ידיעה בדבר הקמת מועצה ציבורית חדשה שתעסוק במערך המילואים. קצין המילואים הראשי, תא"ל דני ון בירן, יזם את הקמת המועצה שבראשה עומד ראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי. ביום המילואים השנה יוכרז יער שיקרא "יער המילואים", ואולם אירגוני המילואים לא רואים בכל אלה כל בשורה.

 

"לצערנו, המדינה אוטמת את לבּהּ פעם אחר פעם מלספק פתרונות ידועים ומשמעותיים",כתבו המילואימנקים. "המדינה מסתפקת ב'ימי הוקרה' חלולים עם נאומים יפים וטפיחות שכם מזויפות, במקום לקדם חקיקה שתסדיר ותבטיח את ביטחונם ורווחתם של המילואמיניק ובני ביתו". נציגי המילואימניקים טוענים במכתבם כי יום מערך המילואים אינו אלא "סטירת לחי צינית שמעצימה את תחושת הניצול של המדינה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מילואימניקים במלחמת לבנון השנייה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים