שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חתן התנ"ך העולמי: ישי גיספאן מירושלים
  גיספאן, חתן התנ"ך הארצי מהישיבה לצעירים בירושלים, ביקש שיפחיתו לו נקודות על אחת השאלות אולם השופטים לא נעתרו לבקשתו והכתירו אותו כמנצח. במקום השני והמכובד, עם נקודה פחות: תמר קרונמן מבאר שבע

  ישי גיספאן, בן 17 מהישיבה לצעירים בירושלים, זכה בצהריים (יום ג') בתואר חתן התנ"ך העולמי לנוער יהודי בחידון שנערך בתיאטרון ירושלים. גיספאן זכה לפני כמה חודשים גם בתואר חתן התנ"ך הארצי של ישראל. 

   

  בתואר סגנית ראשונה לחתן התנ"ך העולמי זכתה תמר קרונמן בת 17 מאולפנת אוהל שלמה בבאר שבע. בינה לבין גיספאן הפרידה נקודה בודדת אחת. בשלב האחרון של החידון הם התמודדו "ראש בראש" אחד מול השני בשורה של שאלות. בתואר סגן שני לחתן התנ"ך זכה ישראלי נוסף - צוריאל שושן בן 17.5 מישיבת היכל שלמה בבאר שבע.


  הענקת הפרס (צילום: עטא עוויסאת) 

   

  דקות לפני ההכתרה אירעה דרמה בחידון כאשר גיספאן הודיע שהוא מערער על אחת התשובות שבה קיבל את מלוא הנקודות וביקש להפחית לו נקודות. בשאלה נתבקש גיספאן לנקוב בתואר מלך אשור והוא עשה כן, אלא שבנוסף לכך, הוא נקב בשם של אחד ממלכי אשור מבלי שהתבקש לכך. צוות השופטים הסביר כי התשובה "מלך אשור" מספיקה כדי שיקבל את מלוא הנקודות והוא לא נזקק לפרט את שמו. גיספאן זכה בסופו של דבר בתואר וקיבל מלגת לימודים לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב.  

   

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שהכתיר את גיספאן הודיע בתשובה לפנייתו בחידון של יו"ר צוות השופטים, הנשיא לשעבר יצחק נבון, כי בשנה הבאה - בחגיגות ה-60 למדינת ישראל יתקיים חידון תנ"ך עולמי הן לבני נוער והן למבוגרים. אולמרט, שישב בקהל לצידה של שרת החינוך יולי תמיר, האזין לקריאתו של נבון. הוא הודיע כי בו במקום סיכם עם תמיר על הגשתה של הצעת החלטה לממשלה לעריכת חידון תנ"ך עולמי למבוגרים ולבני נוער.

   

  חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי, המאורגן זה 44 שנה, נערך בסימן 40 שנה לאיחוד ירושלים. בין שואלי השאלות היו: אסנת קולק זקס ביתו של טדי קולק, ראש העיר המיתולוגי של י-ם, קרנית גולדווסר רעייתו של השבוי אהוד גולדווסר שנשאה שאלה בעניין פדיון שבויים וקפטן הפועל ירושלים בכדורסל, מאיר טפירו.

    

  חידון התנ"ך העולמי מאורגן על ידי צה"ל, משרד הבטחון, משרד החינוך, הסוכנות היהודית, והקרן הקיימת לישראל. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חידון התנ"ך. הפעם בסימן ירושלים
  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  מומלצים