שתף קטע נבחר

בשארה: התרגזו מדעותי והפכו אותי לבוגד

לאחר שבית המשפט התיר את פרסום החשדות נגדו, הגיב חבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה ואמר: "בישראל מתנגדים לדעותיי ולכן טוענים שמעשיי הם בעצם כסות לעבירות ביטחוניות". את עיתוי פרסום החשדות הוא תולה ב"משבר שעובר על ההנהגה הישראלית"

"ישראל מנסה להאשים אותי בעבירות ביטחוניות. הם מתנגדים לרעיונות שאני מוביל - כמו הלך החשיבה הדמוקרטי, השיוויון ומדינת כל אזרחיה, ולכן טוענים שמעשיי הם בעצם כסות לעבירות ביטחוניות שביצעתי בשיחותיי, או שהעברתי מידע לאויב בזמן מלחמה" - כך אמר בצהריים (יום ד') חבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה בראיון לרשת הטלוויזיה אל-ג'זירה.

 

בראיון דחה בשארה את החשדות נגדו וטען כי "עיתוי הפרסום של ההאשמות האלה נובע מהמשבר שעוברת ההנהגה הישראלית, שמחפשת מוצא בעקבות התבוסה במלחמת לבנון. עתה יש להם על מה להתלונן, שהשיחות והפרשנויות של עזמי בשארה הובילו כביכול לתבוסת ישראל. איש לא יכול לקבל זאת. זה מסוכן מאד. לדעתי חייבים להפוך את הסוגיה הזאת מסוגיה אישית לפוליטית".

 

בשעות הצהריים המוקדמות אישר בית המשפט לפרסם חלק מהחשדות נגד בשארה, בעקבות בקשה שהגיש עו"ד פז מוזר, ממשרד ליבליך-מוזר. פרסום החשדות - בהן מסירת מידע לאויב בעת מלחמת לבנון השנייה, עבירות על חוק איסור הלבנת הון ועבירות נוספות - מסיר את הערפל סביב הפרשה, שהשמועות הנוגעות לה התפשטו מאז הסתלק מהארץ, ולפני ימים אחדים אף הגיש את התפטרותו מהכנסת.

 

"אין מדובר בסוגייה אישית שלי. זהו ניסיון להפוך את הדעות שלנו לעבירות ביטחוניות או בגידה, כפי שהם מכנים זאת, או ביטויים ישראלים אחרים שאיננו מכירים בהם. יש לנו דעות פוליטית ברורות, אחת הדעות שלי היתה דחיית התוקפנות שלהם בשבוע הראשון למלחמה, והבהרת המזימה שיש על לבנון – וזאת עמדה שעיצבנה אותם. זה הצטרף לעמדות קודמות שהפכו אותנו ל'בעיה' עבור הממסד הציוני", המשיך בשארה בראיון.

 

"מאז שהם הבינו את הסכנה שטמונה לציונות ברעיונות שלי, הם מנהלים נגדי מאבק. כאן הם שינו את חוקי המשחק, הם ניצלו באופן שלילי את הקשרים המדיניים והתרבותיים שלי עם העולם הערבי כדי להאשים אותי בעבירות ביטחוניות. לדעתי, הם רוצים להעביר שני מסרים – האחד, לציבור בישראל ולעולם המערבי – שמי שמציג חזון של מדינת כל אזרחיה משתמש בכך לכסות לעבירות ביטחוניות ואין להקשיב לו, והשני, מסר לערבים בישראל - להפחיד אותם שלא יחזיקו בעמדות האלה". 

 

כוחות הביטחון טוענים שבחקירה נאספו עד כה ראיות המבססות חשדות לכאורה לביצוע העבירות, כולל קבלת סכומי כסף משמעותיים שמקורם בחו"ל, ושהועברו אישית לידי בשארה בהיותו חבר כנסת. 

 

בשארה נחקר בפרשה זו פעמיים והתבקש למסור את גרסתו. במפגש האחרון של בשארה עם החוקרים - הוא הודיע להם שבכוונתו לצאת את הארץ למספר ימים. הוא הצהיר שישוב להמשך החקירה וציין כי תואם עימו מועד המפגש הבא. לאחר שלא התייצב למועד שסוכם עימו - בהתאם להנחיית היועץ המשפטי לממשלה הועבר אליו מסר ובו הוא התבקש להתייצב לחקירה עד ליום 22/04/2007, אך גם במועד זה הוא לא התייצב. 

 

החוקרים עדיין ממתינים לבואו של בשארה. ובית המשפט קבע בינתיים שבעוד שבוע ימים יבוטל סופית צו איסור הפרסום והפרטים יצאו לאור.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשארה. דוחה את ההאשמות
צילום: איי אף פי
מומלצים