שתף קטע נבחר

איתוראן רוכשת את "מפה" ב-13 מיליון דולר

המאתרים קונים מפה: איתוראן קונה מדני טרץ' ומולי מלצר את הבעלות המלאה בחברת המידע הגיאוגרפי תמורת 9.9 מיליון דולר במזומן והחזר הלוואת בעלים של 3.1 מיליון דולר נוספים. ההסכם מותנה באישור הממונה על ההגבלים

חברת טכנולוגיות האיתור, איתוראן, חתמה על הסכם לרכישת מלוא הבעלות בחברת המידע הגיאוגרפי, מפה, מבעלי החברה, דני טרץ' המשמש כמנכ"ל שלה ומולי מלצר, העורך הראשי. איתוראן תשלם תמורת מפה 9.9 מיליון דולר במזומן. בנוסף, תשלם איתוראן לבעלי מפה 3.1 מיליון דולר נוספים שישמשו להחזר הלוואות בעלים שהעניקו למפה. בסיום העסקה תחזיק איתוראן ב- 100% ממניות קבוצת מפה.

 

ההסכם מותנה באישור הממונה על ההגבלים העסקיים, רונית קן, ובכך שרשות המסים תעניק לאיתוראן אישור לניכוי מס.

 

מפה עוסקת במידע גיאוגרפי (GIS). החברה, שהוקמה בשנת 1985 ומעסיקה כיום 70 עובדים, עוסקת בהוצאה לאור ושיווק של מפות ואטלסים, מדריכים, ספרי עיון ולקסיקונים, מחזיקה ומפתחת מאגרי מידע גיאוגרפיים דיגיטליים ומפעילה את מדריך מפה הפופולרי באינטרנט.

 

בסוף שנת 2006 היה למפה הון עצמי שלילי של 400 אלף דולר. במהלך השנה שעברה רשמה החברה מכירות של 7.3 מיליון דולר, רווח תפעולי של 2.5 מיליון דולר ורווח נקי של 2.8 מיליון דולר.

 

ספק עיקרי של מאגרי מידע לניווט

"רכישת מפה היא צעד חשוב בחיזוק מעמדנו בתחום השירותים המבוססים על מיקום", אומר אייל שרצקי, מנכ"ל משותף באיתוראן. "מפה היא הספק העיקרי בישראל של מאגרי מידע לניווט עבור מערכות מידע גיאוגרפיות. המידע הזה ישרת את איתוראן כספק של שירותים מבוססי-מיקום, ויאפשר לנו למכור את זכויות השימוש בבסיס הנתונים לספקי שירות מבוססי מיקום נוספים, כולל החברות הסלולריות, הרואות תחום זה כאחד התחומים הצומחים ביותר".

 

איתוראן מספקת שירותי איתור לרכב, מערכות תקשורת אלחוטית לאיתור חפצים, שירותי ניהול ושליטה לרכבים, למטען ולאבטחת אישים, מערכות זיהוי באמצעות תדרי רדיו, מערכות גביית אגרה אלקטרונית, אבטחה באמצעות חתימות אלקטרוניות ותחנות שקילה אלקטרונית. לחברה 375 אלף מינויים בישראל, ארה"ב, ברזיל, ארגנטינה, סין, דרום קוריאה ומדינות נוספות. החברה מעסיקה כ-800 עובדים ברחבי העולם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים