שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הצלחה משמעותית לחיסון נגד דלקות אוזניים וריאות
  שני מחקרים חדשים הראו ירידה ניכרת במספר דלקות הריאות והאוזניים להם גורם חיידק הפנאומוקוק, בזכות החיסון פרבנר שנכנס כבר לשגרת החיסונים ברוב המדינות המערביות בעולם, אך לא בישראל

  בשורה טובה לילדים שסובלים מדלקות אוזניים: חיסון נגד חיידק הפנאומוקוק של חברת התרופות Wyeth, שלא רק מונע הדבקה ראשונית בחיידק, אלא מונע גם דלקות אוזניים חוזרות וכך חוסך את הצורך בהשתלת כפתורים - רשם הצלחה משמעותית.

   

  מיליון ילדים ברחבי העולם נפגעים מדי שנה באורח אנוש על ידי חיידק הפנאומוקוק. הוא יודע לחולל דלקות אוזניים הגורמות לחירשות בשיעור של 46%, דלקות ריאה חמורות, דלקות מוחיות הגורמות לתמותה בשיעור של 20% ופגיעה נוירולוגית תמידית אצל 40% מהנפגעים.

   

  משנת 2001 נמצא חיסון חדיש כנגד החיידק בשגרת החיסונים בארה"ב, קנדה, אוסטרליה, הולנד, צרפת, אנגליה ולוקסמבורג. לפני 3 שנים אושר החיסון לשיווק גם בישראל, אבל לא כחלק משגרת החיסונים.

   

  החיסון המשווק תחת השם prevnar מקנה הגנה מפני 7 זנים של חיידק הפנאומוקוק. יתרונו הגדול הוא ביכולתו להגן מפני הזיהומים החמורים כל כך להן גורם החיידק גם בתינוקות מתחת לגיל שנתיים. החיסון ניתן בשלוש מנות, החל מגיל חודשיים.

   

  מחקר חדש שנערך באוניברסיטת ווייק פורסט מגלה שמאז שנת 2000, אז שווק החיסון לראשונה בארה"ב, הופחת באופן ניכר שיעור דלקות האוזניים והשתלות הכפתורים בקרב ילדים. בשנה שעברה הוכנס החיסון חלקית לסל התרופות עבור ילדים בקבוצת סיכון. כל השאר צריכים לרכוש אותו תמורת 400 שקלים.

   

  מחקר נוסף שפורסם לאחרונה הראה כי החיסון הפחית את שיעור דלקות הריאות החמורות הדורשות אישפוז אצל פעוטות בשיעור של 39 אחוז. המחקר שפורסם בכתב העת Lancet נמשך ארבע שנים והביא מומחים רבים לקבוע כי החיסון הוא בעל ערך רב במניעת דלקות אוזניים וריאות להם גורם חיידק הפנאומוקוק האלים.

  פורסם לראשונה 05/06/2007 21:45

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים